רופאי ואחיות בית חולים 'שניידר' בפ"ת הצטרפו לפרויקט "נאמני חיים"

06/11/2016
עזרה לקהילה


באירוע הרשמה המיוחד שנערך בבית חולים 'שניידר' בפתח תקווה הוזמנו כל הצוותים בבית החולים להצטרף לפרויקט "נאמן חיים", בעמדות הרשמה שהוקמו על ידי נציגי מד"א. בכך, הידע המקצועי ונסיונם של הצוותים יהיה לעזר רב בעת אירועי אמת בכל מקום שהוא גם מחוץ לכותלי בית החולים.

100 רופאים, אחיות ואנשי סגל הפכו באופן רשמי לנאמני חיים של מגן דוד אדום. נוסף לכך, נרשמו עשרות עובדי מנהלה של בית החולים שאינם אנשי רפואה ובקרוב יתחילו בלימודי קורס נאמני חיים שבסופו יצטרפו גם הם לפרויקט.

הרעיון העומד בבסיס המיזם הענק והחדשני - שזכה לשם "נאמני חיים" - הוא שכל אזרח שעבר בשלב כלשהו הכשרה בסיסית של כ-20 שעות בעזרה ראשונה, מסוגל לבצע פעולות החייאה בסיסיות בחולה שלקה בדם לב – ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו. אולם, במטרה לצמצם עוד יותר את זמן ההגעה לחולה שלקה בדם לב ולהעמידו על הזמן הקצר ביותר, הוחלט לגייס לטובת הפרוייקט כל אזרח שמעוניין בכך שהינו מעל גיל 18 והוא בעל הכשרה בסיסית בעזרה ראשונה.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א

מערכת איתור מיוחדת של מד"א הפועלת באמצעות יישומון (אפליקציה) תאתר את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק של דקות בודדות מהמקום בו דווח למוקד מד"א על חולה שנזקק להחייאה ותזניק אותם למקום במקביל להזנקת צוותי מגן דוד אדום ולהדרכה טלפונית הניתנת על ידי החובשים והפאראמדיקים במוקדי מד"א – זאת עד להגעת איש צוות של מד"א למקום האירוע.

ד"ר אפרת הרלב-ברון, סגנית מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם מד"א בפרויקט נאמני חיים וגאים באנשי הצוות הרפואי של מרכז שניידר על התגייסותם הרחבה למשימה החשובה של הצלת חיי אדם".

מנכ"ל מד"א אלי בין: "ברצוני להודות לאנשי הרפואה של בית חולים 'שניידר' שהצטרפו לפרויקט "נאמני החיים" של מד"א. הנני סבור שתרומתם לפרויקט ולמשימת הצלת החיים תהיה גדולה. מאז השקתו של הפרויקט הצטרפו לשורותינו אלפי אנשי רפואה שמהווים הוכחה להצלחת המיזם. אני קורא לציבור הרחב להמשיך ולהצטרף ל"נאמני חיים" ולקחת חלק במשימה החשובה הזו. יש בידכם את הכוח לעזור לנו להמשיך ולהציל חיים בכל מקום ובכל עת".  

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...