רוח המועדון

25/04/2014
חדשות

קבוצת הכדורגל של הפועל פ"ת  עשתה היום צעד ענק בדרך לעליה לליגת העל, לעיני 4,000 צופים, רובם ככולם אוהדי הפועל פ"ת, שכהרגלם הכינו תצוגת עידוד ברמה שלא היתה מביישת את ליגת האלופות.

דובר השבוע רבות על "רוח המועדון" בעיקר בהקשר של ענף הכדורסל והעפלתה של מכבי ת"א ל"פיינל פור" באיטליה. אם תעפיל השנה הפועל פ"ת לליגת העל, ניתן לומר שזה יהיה בעיקר הודות לאותה "רוח המועדון". אם בעונה עם כל כך הרבה בעיות בתוך ומחוץ למגרש, כולל יכולת מקצועית בינונית ומטה, האוהדים הנפלאים של המועדון הגדול הזה יחייכו, כנראה שפשוט אין הסבר אחר לכך. גם אברהם גרנט, שהגיע אתמול לאימון והיום למשחק על מנת לתמוך בקבוצה, יודה בכך.

חניכיו של ניסן יחזקאל גברו 2:0 באיצטדיון ראש הזהב בפ"ת על יריבתם העיקרית בצמרת – הפועל בני לוד. דווקא לאחר חמישה משחקים ללא נצחון חזרו הכחולים למסלול הנצחונות, בעיקר הודות ללחימה ודחיפה של הקהל. גם היום, כמו לאורך כל העונה לא היו הרבה מהלכי כדורגל איכותיים, ואולם מי צריך איכות במשחק העונה?

לעזרתם של המלאבסים הגיע בלמה של לוד, אברטון, כשבדקה ה-25 החליט לחזור לימי גן הילדים, משך בקוקו של ליאור אסולין והורחק. יחד עם זאת לא הצליחו המקומיים לנצל את היתרון המספרי עד למחצית. מיד בפתיחת המחצית השניה, לאחר כדור קרן לזכות הפתח-תקואים, הגביה שי רביבו כדור מצויין לתוך הרחבה, וכל מה שנותר לבלם אורי פסו הוא לדחוק בראש את הכדור לשער ממרחק של חצי מטר – 1:0 והקהל המקומי בעננים.

האורחים ניסו ליצר מצבים למרות החסרון המספרי, ללא הצלחה יתרה. בדקה ה-85, באחת המתפרצות של הכחולים, ביצע הבלם השני של לוד, צ'מאזי, עבירה ברוטלית על גיא משפתי, וראה גם הוא כרטיס אדום. מיד לאחר מכן, פרץ המחליף שחר בלילטי לרחבה והוכשל. אדיראן פרננדז לא נכשל, בעט את הפנדל פנימה, וקבע: הפועל פ"ת בדרך לליגת העל.

שלושה מחזורים לסיום העונה הפער מבני לוד הוא ארבע נקודות, וחמש נקודות מהרביעית אחי נצרת, שתצא למשחק חוץ ביום שני הקרוב בנתניה. נצחון של חניכיו של טל בנין יסבך שוב את המצב, ויגרום לכך שהמשחק של הפועל פ"ת ביום שישי הבא בנצרת, יהיה משחק העונה האמיתי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...