רגע של שלווה בין עבודות

09/12/2018
בידור ופנאי


הכול התחיל לפני חודש... הגיע היום ואמרו לנו שתהיה הרצאה של סופרת סיגלית דיל, סופרת אימה ומתח הגיעהלבית ספרי כדי להרצות לכמה שכבות על ספריה במהלך שבוע היזמות.

היא הסבירה לנו על כל ספר שלה ועצרה את הסיפור בשיא המתח, לא יכולתי שלא להסתקרן מה קרה וקניתי שניים מספריה: "הפנימייה שלא הייתה" ו"תלתלים מכושפים".


לתלמידה בכיתה ו' כמוני יש הרבה עבודות ומבחנים שיש להתכונן אליהם בחופש ואף על פי כן מצאתי זמן פנוי לקריאת ספרים אלו, הם היו פשוט תענוג.

יש להוסיף שבספרים רבים שאני קראתי לפני, יש חלקים משעממים שאינם משכו אותי להמשיך לקרוא, בספרים אלו דבר זה לא היה, בכל רגע יש מתח וציפייה לגבי ההמשך.

שני הספרים עוסקים בצד האופל שמתייצב מול צד האור ובכל זאת לכל ספר עלילה שונה לגמרי.

במהלך הקריאה של כל ספר התעוררו אצלי הרבה רגשות, כגון: שמחה, פחד, ציפייה, סקרנות, מתח, אכזבה, ועוד.

בספר "הפנימייה שלא הייתה" יש ילדה ששמה דנה שיש לה אוזן משונה שבגללה היא לא הילדה הכי מקובלת. דנה מחליטה לעבור לגור בפנימייה. לפנימייה יש חוקים רבים ומשונים.

מה קרה לדנה כאשר הפרה את אחד החוקים? האם היא הסתגלה לחייה החדשים? האם היא מתחרטת? כל זאת ועוד יתגלה לאחר שתקראו את הספר.

בספר "תלתלים מכושפים" תינוקת ששמה אורום התגלתה בפתח בני זוג מילר העשירים והמרושעים, רק המשרת הנאמן של בני הזוג דואג ומרגיש אחריות כלפי הילדה שמעבידים אותה כל כך קשה. ככל שהילדה גדלה, כל תלתליה הזהובים גדלו והיא יפתה עם השנים, כך עם הזמן גדלה גם הקנאה של גברת מילר. האם אורום תברח? האם גברת מילר תעשה משהו לתלתליה הזהובים? מי אמה האמיתית? כל זאת ועוד תדעו רק במהלך הקריאה.

לדעתי האזהרה בכריכה האחורית של הספרים אמיתית: "ראו הוזהרתם! אם התחלתם לקרוא, לא תוכלו להפסיק. הסיפור המפתיע הזה יצית את דמיונכם, יביא אתכם לשיאי מתח חדשים עוצרי נשימה ולא ירפה מכם זמן רב לאחר תום הקריאה".

בדיוק כך אני הרגשתי ומרגישה כעת, לא הצלחתי להפסיק. מקווה שגם אתם, אני ממליצה על הסופרת הזו בחום רב.

מאת: יפית, כיתה ו' 1 מקבוצת "כתבים צעירים"

לעמוד הראשי של בלוג כתבים צעירים בקפלן - לחצו כאן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...