רגע לפני המונדיאל

11/06/2014

משחקי הגביע העולמי בכדורגל בפתח ובראש החדשות העולמיות, אך בפתח-תקוה עסוקות הקבוצות המקומיות בהכנות לעונת הכדורגל הקרובה.

לאחר 3 שנים לא מוצלחות במיוחד, שני המועדונים הבכירים בעיר – מכבי פ"ת והפועל פ"ת ישחקו בליגת העל. עד לפני מספר שבועות נראה היה כי לשתי הקבוצות צפויים קשיים רבים מבחינה פיננסית ומקצועית כאחד. ואולם בימים האחרונים חלו מספר התפתחויות חיוביות, לפחות "על הנייר", שמותירות אופטימיות זהירה בקרב אוהדי שתי הקבוצות.

הפועל פ"ת, שחזרה לליגת העל לאחר גלות בת שנתיים בליגה הלאומית, והתחדשה בהנהלה חדשה עוד במהלך העונה האחרונה, השלימה את בניית הצוות הניהולי בשבועות האחרונים, כשהחדשות הבולטות הן החתמתו של מאמן קבוצת הנוער בשנה החולפת עידן בראון למאמן הקבוצה הבוגרת. מדובר בהחתמה אמיצה ומעניינת של מאמן צעיר - נאחל לו בהצלחה. כמו כן מונתה דוברת חדשה לקבוצה, שרון קביליו - לשעבר כתבת באתר הספורט ONE. לשרון הוענקו סמכויות נרחבות במועדון בנושאי פרסום, חסויות, התקשרויות עם גופים עיסקיים, הקשר עם האוהדים ומיתוג הקבוצה באינטרנט.

אוהדי הפועל רוצים להמשיך לחגוג

בגזרת השחקנים, הולך ונבנה הסגל החדש, כשמטבע הדברים כתוצאה מהבדלי הרמות בין הליגות היה צורך בשדרוג משמעותי של הסגל. יחד עם זאת מספר שחקנים בולטים יישארו בקבוצה, ביניהם ליאור אסולין, אורי פסו ואיתי אלקסלסי. אליהם ייצטרפו השוער קאלה דרשלר שהגיע מהפועל חיפה, שחקן הבית שגיב כהן שחוזר מהפועל עכו, והמגן עמירן שקלים שחוזר למועדון לקדנציה נוספת. כמו כן הוחתם הקשר הסרבי מילוש אדאמוביץ'. בין המועמדים הנוספים להצטרף לקבוצה: אסי בלדוט, שובל גוזלן, גיא דיין ושחקנים נוספים שמחכים לדעת מה מעמדם בקבוצות אחרות. בטרם הושלם הסגל מוקדם להעריך את חוזקה של הקבוצה וסיכוייה בעונה הבאה, ואולם כבר עכשיו ברור שככל הנראה תקציב המועדון יהיה מהנמוכים בליגה.

במכבי פ"ת, שניצלה השנה בנס מירידה לליגה השנייה, שמרו על פרופיל נמוך והחלו את ההכנות לעונה הקרובה באיחור אופנתי, כשרק היום הוחלט על המאמן, והוא יהיה לא פחות מאשר רן בן-שמעון – מינוי מפתיע ומבטיח. רן שסוגר מעגל לאחר שהיה כוכב הקבוצה ככדורגלן לפני יותר משני עשורים, צפוי לחתום סופית בימים הקרובים ולהתחיל לבנות סגל חדש, כשמטרתו היא כמובן להימנע ממאבקי התחתית שאיפיינו את הקבוצה בשנים האחרונות. לרשותו יעמדו מספר שחקני בית עם פוצנציאל גבוה, אך אין ספק שהוא ידאג לצירופם של שחקני רכש משמעותיים ובעלי ניסיון, כדי לעמוד בציפיות הגבוהות. טרם ברור מה יהיה גובה תקציבה של הקבוצה.

משחקי גביע הטוטו יחלו כבר בתחילת חודש אוגוסט, ובטוח שצפויה עונה מעניינת.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...