קניית רכב משפחתי קומפקטי - כל מה שצריך לדעת

20/09/2019
נדל"ן ותחבורה


מחירי הדלק הגבוהים בעשור האחרון הובילו את חברות הרכב להתמקד בנישת הרכבים הקומפקטיים והחסכוניים. בתל אביב, למשל, לרכבים אלה יש יתרון משמעותי נוסף: קל מאד להיכנס לחנייה צפופה ולשלם פחות על הדלק בנהיגה "בזבזנית" בפקקים במתחמים האורבניים התוססים במרכז. במאמר זה נגלה את היתרונות של רכב משפחתי קומפקטי ומדוע כדאי לשקול לשדרג את המשפחתית שלכם ברכב קליל.

תא מטען המספיק לכל מה שצריכים

אחד השיקולים בבחירת רכב חדש הוא גודל תא המטען. למרבה המזל, הרכבים הקומפקטיים של היום מעוצבים בצורה המאפשרת להשתמש בתא מטען רחב ממדים ביחס לגודל הרכב. למשל - ניסאן גו'ק בסיסית מדגם VISIA המציעה שתי דלתות בלבד כוללת תא מטען בו ניתן למקם בקלות עגלת תינוק מתקפלת או שתיים שלוש מזוודות.

מערכות בטיחות מתקדמות

חשבתם שרכב קטן הוא פחות בטוח? הרכבים הקומפקטיים החדשים כוללים מערכות בטיחות מתקדמות (מרביתם מבית מובילאי). בניסאן ג'וק תמצאו מערכות בקרה חשובות כמו זיהוי תמרורי תנועה, מצלמת נסיעה לאחור, זיהוי הולכי רגל, ניטור מרחק מלפנים, בקרת סטייה מנתיב וזיהוי רכב דו גלגלי. לכל אלה אפשר להוסיף, בתשלום נוסף, מערכות נוספות בהתקנה עצמית. הרכב היציב, מוגדר היום ברמת בטיחות הנעה בין דרגות ארבע וחמש בהתאם למודל הרכב. אם היום אתם נוסעים ברכב משפחתי ישן ללא כל מערכות הבטיחות הללו – אתם עשויים להימצא בסיכון גבוה יותר מאשר ברכב הקומפקטי הנוח.

מחיר הרכב

לא ניתן לדבר על יתרונות הרכבים הקומפקטיים מבלי להזכיר את נושא המחיר. כיום, הרכבים הקומפקטיים הם בעלי תג המחיר הנמוך יותר מבין הרכבים המשפחתיים. אם תחפשו ניסאן ג'וק מחירוןתגלו כי ניסאן ג'וק חדשה מתחילה ממחיר של 114,990 ₪ בתוספת אגרת רישוי. בסך הכל תוכלו לצאת עם רכב חדש מהניילונים מסוכנות הרכב במחיר של פחות מ- 117,000 ₪.

עיצוב מרהיב

רכבי הקומפקט, במיוחד הקרוסאובר של ניסאן, מעוצבים בצורה חדשנית המושכת את העין. הדגמים המתקדמים יותר כוללים חישוקי אלומיניום, חלון גג נפתח בצורה חשמלית ועוד מגוון רחב של פינוקים שהופכים את הרכב לפרטנר הקבוע שלכם ביום ובלילה. הרכב מתאים גם לנסיעות עירוניות במהירות נמוכה וגם לנסיעות בין עירוניות עם צריכת דלק מינימלית.

צריכת הדלק הטובה ביותר ברכבי בנזין ודיזל

הרכבים הקומפקטיים החסכוניים הם בעלי צריכת הדלק הטובה ביותר בהשוואה למשפחתיות הפועלות על מנועי בעירה כמו בנזין ודיזל. למשל: ניסאן ג'וק מגיעה עם מנוע בנפח של 1,598 סמ"ק וצורכת בין 5.7 ל-7.8 ליטר בלבד בנסיעה של מאה קילומטרים. היתרון הגדול של הרכב השוקל 1.2 טון הוא צריכה נמוכה של דלק ונסיעה יציבה במיוחד לחוויית נהיגה מושלמת.

קישוריות מתקדמת

כאשר אנו נוסעים בעיר ומנסים לנצל את הזמן בצורה הטובה ביותר, נוכל להקשיב למוזיקה, לשמוע הרצאה מרתקת בפודקאסט או לדבר באמצעות דיבורית עם חברים ועמיתים לעבודה. ברכבי הקומפקט החדישים מותקנת מערכת קישוריות חכמה המאפשרת לייבא את אנשי הקשר שלנו, לשמוע מוזיקה והרצאות ישירות מהטלפון הנייד ואפילו להטעין את הטלפון – כל זאת מבלי להתחבר באמצעות חיווט.

עם השנים אנו רואים אפליקציות רבות יותר המתאימות לקישוריות הגבוהה של רכבי הקומפקט. מערכות חכמות מאפשרות להתחבר לגוגל, לרשתות החברתיות, לטוויטר או לפייסבוק כאשר אתם עוצרים לרגע בתחנת הדלק (כמובן לא בזמן הנסיעה). מערכות אלה מתעדכנות באופן שוטף ומסוגלות לזהות מספר נהגים שונים ולהתאים להם פרופיל קישוריות אישי.

לסיכום, בשנים האחרונות הרכבים הקומפקטיים כובשים את כבישי הארץ והעולם. הם מעוצבים בצורה מרהיבה, חסכוניים בדלק, מציעים חוויית נהיגה מתקדמת ובטיחותית ובעלי תג מחיר שהופך אותם לרכבים המשתלמים ביותר בהשוואה למשפחתיות האחרות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...