קנאביס - הצד שלא הכרתם

14/07/2020
בריאות ובטיחות


כשמדברים על קנאביס רוב הדברים שאנשים מודעים עליהם מסתכמים בידיעה שמדובר בסם לא חוקי שבשנים האחרונות החל להתקבל בברכה בקרב חולי סרטן, אלצהיימר, אפילפסיה ועוד, ואף החל להימכר בצורה חוקית למי שמאושר לו לעשות בו שימוש. אבל מה מעבר לכך? הרי בסופו של דבר מדובר בצמח; צמח אפוף מסתורין ועננה של סימני שאלה. בואו נעשה לכם קצת סדר, זה הזמן להכיר מקרוב את צמח הקנאביס ולגלות בעצמכם שבסופו של דבר, מדובר בסך הכל בצמח – עם סגולות נפלאות. 

קנאביס - שלבי חייו

* הנביטה – כמו כל צמח אחר, קנאביס מתחיל את חייו בנביטת זרע. כדי שזה יקרה, על הזרעים לשהות בחשיכה מוחלטת ובחום של בין 21-32 מעלות, וכל זאת למשך יממה לפחות. התהליך אורך בדרך כלל בין חמישה ימים ל- 21 ימים, כאשר במידה וזרע אינו נובט בזמן זה, הוא נחשב פגום או מת.

* שתיל קטן וחדש – לאחר שהזרע נובט, מפתח הצמח סט עלים נוסף כלפי מעלה. העלים כבר יקבלו את הצורה המוכרת של הקנאביס והצמח עצמו יטפס מעלה כשמטרתו היא לספוג כמה שיותר אור שמש ולבנות רשת שורשים חזקה ותומכת. שלב זה של התפתחות ראשונית אורך בין שבוע לשלושה שבועות, שבסופם הצמח מגיע לגובה של בין 10-15 ס"מ.

* צמיחה – זהו גיל ההתבגרות של הצמח, במהלכו הופך משתיל צעיר וחסר ניסיון לצמח בוגר ופורח בו יוכלו בני האדם להשתמש לצרכיהם. בשלב זה הצמח מנצל את החומרים המזינים שסביבו בכדי להכפיל את גודלו, וכעת הוא לא רק צומח לגובה אלא גם לרוחב, תוך שענפים ועלים נוספים צומחים ממנו. בשלב זה הקרוי טרום פריחה ניתן כבר להצביע על מינו של הצמח, ועד שמגיע שלב הפריחה עצמו המגדלים חושפים את הצמח לתאורה במשך 18 שעות, ולאחר מכן לשש שעות חשיכה. שלב הצמיחה אורך כבין שלושה שבועות לעשרים שבועות, תלוי בגישה לגידול הצמח.

* השלבים הסופיים – לאחר שלב הפריחה, אפשר לעבור לשלבים הסופיים במחזור גידול צמח קנאביס ובניגוד לשאר השלבים, אלו הם שלבים המתקיימים תחת ידיהם של המגדלים. ראשית, קוטפים את הפרחים הבשלים, לאחר מכן מקצצים את העלים המיותרים שעל הפרחים, בכדי לשפר את תהליך הייבוש. בשלב הייבוש הפרחים מפוזרים בחלל מאוורר בכדי להוציא מהם את עודפי הלחות – שלב זה הוא קריטי במיוחד מכיוון שהוא משפיע באופן ישיר על איכות הפרחים והשפעתם על הצרכן. כדי לשפר את הטעם, הריח ואיכות ההשפעה מעבירים את הפרחים גם שלב יישון שנמשך כשלושה שבועות.

ובעצם, השד לא כל כך נורא

ובכן, כעת אתם רואים בעצמכם שהקנאביס הוא לא יותר מאשר עוד צמח. אמנם צמח ייחודי עם סגולות שאין לאף צמח אחר, אבל עדיין צמח! עם יכולתו לסייע לכאבים כרוניים שהרפואה המודרנית לא מצליחה להתמודד איתם, קנאביס בהחלט מצליח לתפוס מקום של כבוד והערכה בקרב המשתמשים. אם גם אתם עונים על דרישות משרד הבריאות ומעוניינים לבחון את השפעת הצמח עליכם ועל הכאב שאתם חווים, מומלץ לפנות לרופא קנאביס ולקבל ממנו אישור שימוש.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...