קמפיין הסברה חדש - ניקוי מיכלי מים בבניינים

31/08/2016
חדשות


תאגיד מיתב יוצא בקמפיין הסברה רחב להגברת מודעות הדיירים בבניינים רבי קומות לצורך ולחובת ניקוי, חיטוי ושטיפה של מאגרי המים בבניינים גבוהים, בד"כ מעל לחמש קומות.

הקמפיין יהיה תחת הסלוגן: "לוקחים את מערכת המים לידיים ומרוויחים". מנכ"ל מיתב, עו"ד ירון מזרחי מסביר: "התאגיד רואה חובה ביידוע התושבים באשר לחובת ההקפדה של תקינות מערכת אספקת המים בבניין רב קומות. מדובר בעניין חשוב לבריאות התושבים ובכל מה שקשור לבריאות ולאיכות המים של התושבים אנחנו לא חוסכים במידע ובכסף".

הצורך בקמפיין המודעות עלה לאחר שנמצא כי וועדי הבתים והדיירים בבתים רבי קומות אינם מודעים לסכנות הזיהום שיכולים להיווצר במי השתייה וזאת כתוצאה מאי ניקוי, חיטוי, אטימות תאי ביקורת ושטיפת מערכות המים ומיכלי האגירה במועדים הקבועים והנדרשים.

תאגיד מיתב יסביר לוועדי הבתים ולתושבים כי על פי הוראות משרד הבריאות יש חובה לדאוג לתחזוקה רצופה ותקינה של מערכות אספקת המים בבניין רב קומות. בין היתר, קיימת חובה לבדוק פעם בשנה את המז"ח בבניין ופעם במספר חודשים חייבים לבדוק את איכות המים. תאגיד מיתב מתכוון להסב תשומת לב התושבים לנקודות הבאות: המים המסופקים ממיכלי האגירה צריכים להיות בסחרור מתמיד עם מערכת מי השתייה של הבניין. התחלופה צריכה להיות לפחות אחת לשבוע. יש לוודא מניעת כניסת מזהמים למיכלי האגירה על ידי איטום ונעילת פתח המיכל. יש למנוע קינון בעלי כנף מעל מכסה המיכל.

התאגיד מתכוון לשלוח איגרת אישית לכל בנין רב קומות בפ"ת ובאלעד ולהסב את תשומת הלב הכללית לנושא. הנושא חשוב הן בבנייני מגורים והן בבנייני משרדים. העיקרון הוא שהבדיקה חשובה בכל בנין שקיימת בו מערכת אספקת מים פרטית של הבניין עצמו.

הידיעה הגיעה במייל האדום של פורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...