קידום לקויות למידה בעזרת יוגה, תזונה, העצמה, איפור וסטיילינג

15/11/2015
חדשות

15 נערות בגילאי 14 מחטיבת הביניים 'אחד העם' בפתח-תקווה המתמודדות עם קשיים לימודיים ונושאים של גיל ההתבגרות, משתתפות בסדנה יוצאת דופן ששמה 'להתבגר בכיף'.

הסדנה כוללת 10-12 מפגשים בסניף אגודת ניצן (לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה, קשיי תפקוד ו/או הפרעות קשב וריכוז) עם אנשי מקצוע מתחומי החינוך, הפסיכולוגיה, העבודה הסוציאלית והתזונה.

הנערות מגיעות לסדנה פעם עד פעמיים בשבוע, נהנות מכיבוד ולאחר מכן מדיון עם אנשי מקצוע בנושאים המעסיקים אותן ביום-יום, כמו: חברויות, יחסים עם בני המין השני, שינויים גופניים, תזונה, לבוש ועוד.

לדברי מרי אביטל, מנהלת סניף אגודת ניצן בפתח-תקווה: "אנחנו מזהים אצל הבנות פערים בידע, תפיסת מציאות מורכבת וצורך באוזן קשבת ועצה טובה של מבוגר אחראי. אנחנו מתווכים להן מסרים חשובים לביטחונן האישי ולהתנהגות ראויה, כגון: התמודדות עם חרדת מבחנים, חשיבות הלמידה, איך להתמודד עם לחצים חברתיים, תקשורת מתאימה עם מבוגרים ובני גילן, תקשורת בטוחה ברשתות חברתיות, הצבת יעדים למימוש עצמי, התייחסות מתאימה, בטוחה ובריאה לגופן, כלים להגנה עצמית במצבי סיכון, אכילה נכונה וטיפוח עצמי".

זו השנה החמישית שהסדנה פועלת בהצלחה, כאשר העירייה מסייעת במימון. הבנות נבחרות לאחר המלצה של יועצת בית-הספר. מרי מסכמת: "מדי שנה אנו עורכים הערכה של הסדנה ובכל שנה אנו רואים שהבנות לומדות, מתקדמות ומפנימות את הנלמד. לדוגמא, בשנה שעברת, אחת מתלמידות הקבוצה קיבלה תעודת הצטיינות בבית הספר. דבר שהוכיח שהסדנה אכן מצליחה".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...