קידום אורגני או קידום ממומן? המדריך המלא!

01/08/2018
איכות חיים


יש לכם אתר ואתם רוצים לראות אותו מקודם בגוגל? לפניכם כל המידע הנחוץ לכם על קידום אורגני, קידום ממומן ומה שביניהם!

בשביל מה לקדם בכלל?

המטרה הראשונית של קידום אתרים באופן כללי היא, האפשרות של כל בעל אתר להוביל את האתר שלו אל המקומות הראשונים ברשימת תוצאות החיפוש של הגולשים הפוטנציאליים. למה זה חשוב? מפני שכאשר גולש מחפש משהו מסוים באינטרנט, הוא יעדיף לחסוך לעצמו כמה שיותר זמן בחיפושים ולכן יפנה אל האתרים הראשונים שיופיעו לו ברשימת התוצאות ורק במידה והם לא מתאימים לו, הוא ימשיך לחפש גם בהמשך הרשימה.

הקידום הממומן

הקידום הממומן מאפשר לבעלי אתרים לקדם את האתר שלהם ישירות אל ראש הרשימה תמורת תשלום לגוגל. אפשרות זו היא האפשרות הקלה והיא אכן מביאה תוצאות מידיות. החיסרון שלה הוא, שברגע שהתשלום לגוגל מופסק, גם הקידום מופסק והאתר חוזר ישירות אל תחתית הרשימה. אפשרות זו מתאימה בעיקר לאתרים בעלי מטרה זמנית ושאינם מיועדים להפצה לאורך זמן.

קידום אורגני

קידום אורגני עובד בשיטה אחרת לגמרי מזו של הקידום הממומן. בקידום האורגני נדרשת היכרות עם שיטות הקידום של גוגל ועבודה על פיהן. אמנם הקידום האורגני לא מוביל לתוצאות מידיות, אבל הוא בהחלט מוביל לתוצאות מתמשכות ולכן שיטה זו מתאימה בעיקר לאתרים שנועדו להישאר ולהתפרסם ברשת לאורך זמן.

רזי הקידום האורגני

אף אחד לא באמת יודע מהם הפרמטרים המדויקים של גוגל לקידום האתרים בו. אבל מי שנמצא בתחום מספיק זמן יכול להגיד מה מביא לתוצאות ולהסיק את מסקנותיו בהתאם. ידוע לדוגמה, שגוגל בודק מהן מילות החיפוש, בהן השימוש הוא הרב ביותר בקרב הגולשים ולכן, שימוש באותן מילות חיפוש, שהופכות להיות מילות מפתח, הוא מה שעוזר לאתר להיות מקודם. ידוע גם, שכאשר ישנן קישורים לאתר מאתרים חיצוניים ורלוונטיים, גוגל רואה זאת בעין יפה ומקדם גם כן. לעומת זאת, כאשר האתר מציג תוכן מועתק, גוגל מוריד את האתר אל תחתית הרשימה ולכן חשוב מאוד להימנע מהעתקת תכנים מאתרים אחרים.

ביצוע הקידום

בין אם החלטתם לקדם את האתר שלכם באמצעות קידום ממומן או באמצעות קידום אורגני, חשוב שלא תעשו זאת בעצמכם, לפחות בתחילת הדרך, ותפנו לחברות לקידום אתרים. בחברות אלו תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים, שמכירים את התחום וצברו מספיק ניסיון כדי לדעת מהן השיטות שעובדות ומהן השיטות המתאימות ביותר לאתר הספציפי שלכם.

יתרה מזאת, גם בשביל הקידום הממומן, שלכאורה דורש רק מתן תשלום לגוגל, חשוב לדעת באילו מילות חיפוש להשקיע, באילו שעות לפרסם ולקדם, כיצד לכתוב את המודעה ועוד. לכן, לא משנה באיזו שיטה תבחרו, אבל בעיקר אם בחרתם לבצע קידום אורגני, חשוב שתפנו לחברה מקצועית לקבלת עזרה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...