קופת גמל להשקעה: מה הם יתרונותיה על פני מוצרים פיננסיים אחרים?

12/10/2019
חדשות


הדרך היחידה להשגתו של חופש כלכלי, היא תכנון מקדים לאורך זמן. אחד הצעדים המרכזיים בדרך הזו, הוא בניית חיסכון משמעותי. אם תחשבו על זה רגע, מגיל צעיר מעודדים אותנו לחסוך. מלמדים אותנו על החשיבות של התכוננות פיננסית בהווה - בכדי שנוכל להרגיש בטוחים יותר הודות לחוסן הכלכלי שלנו בעתיד.

ומה איתכם? האם גם אתם בונים חיסכון משמעותי ומתכננים בכך את עתידכם הכלכלי?

דרך אידיאלית לעשות זאת, היא לפתוח לעצמכם (ועבור כל אחד מבני משפחתכם) חיסכון לעתיד באמצעות קופת גמל להשקעה. מדובר במוצר פיננסי אופטימאלי המשלב בין חיסכון לבין נזילות כספית. כלומר, אתם גם יכולים לחסוך כסף וגם למשוך אותו בכל רגע נתון. ההמלצה אגב, היא לחסוך ולמשוך לאחר גיל הפרישה. רק כך תזכו ליהנות מקצבה פנסיונית נוספת אשר תהא פטורה ממס ומכל תשלומי קנסות למיניהן.

אך משיכות שתתבצענה לפני גיל הפרישה, תחויבנה במס של 25% (בגין מס שנקרא "מס רווח- הון" אשר מתייחס לרווחים שנצברו בקופה בלבד).

אוקי, נשמע מעניין. אבל אילו עוד יתרונות יש לקופות גמל להשקעה? במה הן עדיפות על מוצרים פיננסיים אחרים?

שמחים ששאלתם...

אז קודם כל, לקופות הגמל להשקעה בהחלט יש מגוון יתרונות חשובים. אחד מן הבולטים שבהם, היא האפשרות לחסוך עד 70,000 שקלים בשנה. את הסכום הזה תוכלו לחסוך בשלוש דרכים:

1. ע"י ביצוע הפקדות שוטפות.

2. ע"י ביצוע של הפקדות חד-פעמיות במועדים שונים.

3. שילוב בין הפקדות שוטפות להפקדות חד פעמיות.

בנוסף, תוכלו לפתוח קופת גמל להשקעה עבור ילדיכם ולהבטיח בכך את עתידם הפיננסי. באשר לחלקה השני של השאלה – לקופות הגמל להשקעה אכן יש עדיפות מסוימת על פני מוצרים פיננסיים אחרים:

* קופת גמל להשקעה מול תוכניות חיסכון בנקאיות: בחלק גדול מתוכניות החיסכון הבנקאיות ניתן למשוך כספים לאחר 5 שנים. לעומת זאת, בקופות הגמל להשקעה ניתן למשוך כספים בכל עת.

* קופת גמל להשקעה מול פוליסות חיסכון: פוליסות חיסכון הן חוזים מחייבים ובלתי ניתנים לשינוי. בין היתר, זה אומר שאם תרצו לעבור לפוליסת חיסכון אחרת – לא תוכלו לעשות זאת (מה שכן ניתן לעשות בקופות הגמל להשקעה). בנוסף, בעוד שבפוליסות החיסכון אין הטבת מס בגין משיכת כספים, כאשר מושכים כסף בגיל פרישה מקופות הגמל להשקעה – נהנים מקבלתו של  פטור מלא ממס כאשר משתמשים בכסף כקצבה פנסיונית.

* קופת גמל להשקעה מול תיקי השקעות מנוהלים: עלות "דמי הניהול" עבור ניהולן של קופות הגמל להשקעה נחשבת עפ"י רוב לכדאית יותר לעומת תיקי השקעות, אשר גם דורשים סכום התחלתי גבוה בהרבה (לרוב החל מ- 250 אלף ₪).

כפי שוודאי הבנתם, קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון מעולה. מדובר כאן בכלי פיננסי עוצמתי אשר יכול לסייע לכם לתכנן את עתידכם הכלכלי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...