קונצרט חגיגי לסיום שנת הפעילות בקונסרבטוריון העירוני

26/06/2016
חדשות


ביום שלישי ה-21/6 התקיים קונצרט חגיגי לסיום שנת הפעילות בקונסרבטוריון העירוני. בקונסרבטוריון העירוני הפועל תחת מינהל החינוך מנגנים כ-600 תלמידים, במגוון כלי נגינה.

את הערב פתחה מקהלת קנטבילה, המקהלה הייצוגית, אשר ביצעה שישה שירים (הדרכה קולית-אורית שילוח, פסנתר-יוסי חזות). בעוד כחודש יוצאת המקהלה לתחרות מקהלות בינלאומית שתתקיים בעיר פירנצה באיטליה. בין הופעותיה הרבות, תקיים המקהלה הופעה מרגשת בבית הכנסת הגדול בפירנצה.

לאחר מכן הופיעה התזמורת הסימפונית בניצוחו של מיכאל דלמן, עם היצירה הראשונה פרק 1 מתוך קונצ'רטו ברנדרבורגי מס' 5 מאת יוהן סבסטיאן באך. היצירה השנייה - הינה פרי עטו של מלחין הבית ד"ר בוריס פיגובט, קונצ'רטו "הנעורים" לכינור, פסנתר ותזמורת סימפונית. קונצ'רטו "נעורים" נכתב במיוחד לסולנים ולתזמורת סימפונית של קונסרבטוריון פתח תקוה וזהו ביצוע הבכורה של היצירה.

בהמשך הערב חולקו 29 מלגות ראש העיר למצטיינים (תלמידי הקונסרבטוריון שעברו את מבחני השלב ומבחני הלימודים התיאורטיים בציון מעולה) ו- 23 תעודות סיום.

שלומית מדר לוי מנהלת הקונסרבטוריון וביה"ס המנגן אמרה בהתרגשות: "התכנסנו כאן כולנו לחלוק כבוד לכם תלמידים, מורים והורים יקרים - על השנה שסיימתם ולאחל לכם הצלחה גם בשנים הבאות. כל סיום מביא איתו סיכום. בבואי לסכם שנה זו, תקצר היריעה מלפרט את העשייה המבורכת במהלך השנה. עשייה של מורים, תלמידים ,של כל פרט ופרט בקונסרבטוריון. אנו רואים  את הקונסרבטוריון  כבית חם, מכיל ואוהב. בית שנעים לשהות בו, בית מעשיר, מלמד, המאפשר מפגש חברתי באווירה נעימה וחיובית. האקלים הנפלא השורר בקונסרבטוריון מאפשר לנו להביא לידי ביטוי יכולות וכישורים רבים של התלמידים".

שלומית מדר לוי הודתה לראש העיר איציק ברוורמן המלווה את הקונסרבטוריון ומעודד את הפרויקט המתקיים בבתי ספר רבים "בית ספר מנגן". עוד הודתה לרמי הופנברג ולרויטל שפירא על הליווי לאורך כל השנה, וכמובן ליעקב בן שמחון חבר המועצה הממונה על הקונסרבטוריון ומלווה אותו באופן צמוד ואישי.

לסיום ניגנה התזמורת הייצוגית בניצוחו של מיכאל דלמן, את השיר "ירושלים של זהב" וקטע ג'אז מרשים.

יש לציין כי לראשונה התזמורת הוזמנה להשתתף בפסטיבל תזמורות צבאיות בינלאומי "ספאסקאיה באשניה" שיתקיים זו הפעם התשיעית במוסקבה, על אף שזוהי תזמורת נוער. פסטיבל זה, בעל מוניטין רב נחשב לאחד הפסטיבלים החשובים בכל העולם, מתקיים בכיכר האדומה במוסקבה ושם גם תנגן התזמורת שלנו. 

(צילומים: לשכת דובר העירייה)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...