קבוצת יזמים צעירים קיבלה השראה במלון פרימה בעיר

11/12/2016
חדשות


תכנית "עושים עסקים - יזמים צעירים" של ארגון יזמים צעירים ישראל, מיסודו של בנק לאומי, פועלת בעיר פתח תקוה כבר מספר שנים. במסגרת התכנית מתנסים בני נוער ביזמות עסקית ושותפים לתהליך שלם של הקמת עסק ופיתוח מוצר עד לשיווקו ומכירתו.

במהלך השנה, נפגשת כל קבוצה מידי שבוע עם מנחים, סטודנטים ממוסדות אקדמיים שונים בארץ, שפועלים במסגרת לימודיהם.

השנה פועלות בעיר 8 קבוצות ובימים אלו עוסקות הקבוצות בשלבים הראשונים של הקמת החברה, גיוס כספים ותהליך בחירת מוצר. השנה משתתפים בפרויקט חטיבת פיינשטיין, חטיבת ברנר, בן צבי, רשיש, בן גוריון, גולדה, אולפנת הדר גנים וישיבת כפר גנים.

ביום שני האחרון (5/12/2016), אחת הקבוצות מביה"ס בן גוריון הגיעה לביקור במלון "פרימה לינק" בפתח תקוה. אחד המנחים של הקבוצה, סטודנט מהאקדמית תל אביב יפו, עובד במלון, והיה לו חשוב להביא את היזמים הצעירים לביקור ולהבין מהו הצורך בהקמת מלון בעיר פתח תקוה. מנהל המלון, מר איתן יריב, נענה לבקשה בשמחה וקיבל את הקבוצה. הקבוצה סיירה במלון ולאחר מכן התארחה בטרקלין העסקים, שם שוחח איתם מנהל המלון, על צורך ויזמות בכלל והצורך במלון בפתח תקוה בפרט. בהמשך, הקבוצה קיימה סיעור מוחות לבחירת מוצר לקבוצה.

התלמידים עם מנכ"ל המלון איתן יריב

אחת התלמידות בקבוצה מספרת: "החוויה במלון הייתה מאוד מיוחדת, כי אני בטוחה שאף אחד מאתנו לא חשב שיהיה במלון בפתח תקוה. כשהבנו שזה מיועד בעיקר לאנשי עסקים זה נשמע כמו רעיון ממש טוב ומאוד נהנינו מהביקור". תלמידה אחרת: "מנכ"ל המלון נתן לי המון השראה להמשך הפרויקט. הגעתי לסיור בלי ציפיות, אבל יצאתי עם המון מחשבות והתלהבות מהכוח שיש לנו, כיזמים".

במהלך החודשים הקרובים, תבחר כל קבוצה מוצר אותו היא רוצה לפתח, ובהמשך, לאחר בניית אב טיפוס וקבלת משוב, תפנה כל קבוצה לייצור ממשי של המוצר, תבנה תכנית עסקית, תשווק ותמכור את המוצר ובסוף השנה תשתתף בתחרות אזורית. במסגרת התחרות האזורית, מעמידה כל קבוצה דוכן מכירה ומציגה את המוצר שפיתחה שלה בפני שופטים בפרזנטציה מקצועית. מכל אזור תיבחר קבוצה אחת שתעלה לתחרות הארצית ולבסוף תיבחר קבוצה אחת בתחרות הארצית שתייצג את ישראל במסגרת תחרות אירופאית. נאחל לקבוצות בהצלחה!

התכנית פועלת בארץ כ- 20 שנה (והיא חלק מארגון גג עולמי שנקרא junior achievement worldwide). בכל הארץ פועלות מידי שנה כ-200 קבוצות, 8 מהן נפתחו השנה בפתח תקוה.

במהלך ההתנסות של התלמידים בהקמת עסק, הם מפתחים מוצר לבחירתם, ללא נושא ספציפי. את הרעיון למוצר הם מאתרים בסעור מוחות שהם עושים ביניהם, דבר המפתח חשיבה יצירתית, איתור צרכים וניסיון לתת מענה לצורך מסוים באמצעות מוצר חדשני שהם נדרשים לפתח בסופו של תהליך.

בשנה שעברה זכתה קבוצה משש שנתי גולדה בפתח תקוה, במקום הראשון בתחרות האזורית, ובמקום השלישי בתחרות הארצית. הקבוצה פיתחה משאבה אוניברסלית לבקבוקי שמן אשר מודדת חצי כפית שמן בכל לחיצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...