קבוצה סימפטית, השופט פחות

27/12/2014
חדשות

הפועל פ"ת הפגינה היום את אחד ממשחקיה הטובים, ולראשונה העונה לא עלתה עם פיק ברכיים מול קבוצה גדולה, אבל כל זה לא הספיק והיא חזרה מב"ש עם ידיים ריקות.

במסגרת המחזור ה- 15 בליגת העל בכדורגל אירחה היום הפועל ב"ש את הפועל פ"ת, שכבר התרגלה לשערוריות שיפוט שמקפחות אותה כמעט מידי שבוע. השופט רועי ריינשרייבר, שכבר הוכיח העונה שהוא לא עמד בתור כשאלוהים חילק את כפתור שיקול הדעת, הוכיח היום שגם חוש הראייה שלו לא משהו.

קהל של 6,500 מצד המקומיים דחף את קבוצתו של אלישע לוי, אל מול 100 כחולים אמיצים שעשו את כל הדרך לוסרמיל, ועודדו, חלקם ללא חולצות, את קבוצתם לאורך כל המשחק.

הקהל הנאמן של פ"ת (צילום: גור מיטלמן)

להפועל פ"ת היסטוריה חיובית בב"ש בשנים האחרונות, אך השנה הבדלי הרמות גדולים מאוד. עידן בראון חסר היום לא מעט שחקני הרכב בשל פציעות, הרחקות וסיבות אישיות שלא מתאימות לכדורגל מקצועני, ונאלץ לפתוח בהרכב החסר הבא: דרשלר, אורמוש, פסו, טוקורה, מוסא, פרץ, צעירי, כוכב, כהן, אלטמן והירש. במחצית השנייה שותפו: דיין וחוגי.

בניגוד לרוב משחקיה מול הקבוצות הגדולות, שבהם עד כה העונה היא הסתגרה, שיחקה היום הפועל פ"ת ללא רגשי נחיתות, ואפילו הייתה עדיפה על באר-שבע בדקות הראשונות. בדקה ה-9 בעט לירוי צעיר מצויין למשקוף, וכוכב בעט את הריבאונד פנימה, אך הקוון הניף בצדק דגל לנבדל.

פרידה מוסרמיל? (צילום: גור מיטלמן)

כרגיל כשלא כובשים סופגים, וכשהמבשל המצטיין בליגה עומד מול ההגנה הגרועה בליגה בעמידה מול קרנות, זה מסתיים בשער. כדור קרן של בוזגלו בדקה ה- 16 מצא כרגיל את הפועל פ"ת הגנה קופאת, והוגו נגח פנימה. בדקה ה-27 פעולה מצויינת של נסאר הסתיימה בבעיטה לפינה הימנית של קאלה, וכבר 2:0 לאדומים.

עוד התפרקות של קבוצת תחתית בבאר-שבע? לא ממש. התקפה מצויינת של המלאבסים, כשצעירי מכניס כדור עומק מצויין לכוכב, והאחרון עוקף את האקס אג'ידה ומגלגל באומנות פנימה. 2:1 והכל פתוח. כעבר שתי דקות הגיעה השערורייה התורנית השבועית נגד הפועל פ"ת, כשעבירה גסה בתוך הרחבה על עומרי אלטמן הסתיימה בצהוב דווקא לאלטמן בטענה הזויה של התחזות, מצידו של ריינשרייבר, שהוסיף שני חטאים על פשע מקצועי, כשעמד רחוק מאוד ממקום האירוע. מעניין איך המשקיף הבאר-שבעי מאיר לוי יגיב בדו"ח שלו.

ב"ש חוגגת שער (צילום: גור מיטלמן)

גם למחצית שנייה עלו הכחולים ללא פחד, כשב"ש מצליחה לסכן אותם במצבים נייחים בלבד. פעולות שגויות במסירה האחרונה מנעו מחניכיו של בראון להשוות. בדקות האחרונות שני חילופים התקפיים בפ"ת, שהפקירה את ההגנה, אפשרו לב"ש להגדיל את התוצאה, אך החלוצים המקומיים היו היום חסרי ריכוז.

בדקה ה- 92 הוגו חבט בפניו של אורמוש וראה את הכרטיס האדום. המלאבסים לא הצליחו להשוות בשתי הדקות שנותרו, וזה הסתיים ב- 2:1 קשה מהצפוי לב"ש.

הפועל פ"ת כנראה נפרדת היום מוסרמיל, בהנחה שהיא לא תהיה בפלייאוף העליון ולא תפגוש את ב"ש במסגרת הגביע. נקווה שהיא תזכה להופיע בעונה הבאה באיצטדיון החדש בב"ש במסגרת ליגת העל. בכל מקרה, פ"ת יכולה לשאוב עידוד מהיכולת היום, ולהגיע במחזור הבא למשחק מול מכבי חיפה ללא פחד, למרות היעדרותם הצפוייה של שלושת המושאלים: הירש, כוכב וחוגי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...