צעדת הווטרנים בפתח תקווה

11/05/2016
חדשות


צעדת יום הניצחון במלחמת העולם השנייה התקיימה ביום שני השבוע. הלוחמים המעטים שנותרו בחיים, נכי המלחמה, וטרנים, ניצולי המצור על לנינגרד וניצולי הגטאות ומחנות ההשמדה, כל אלה צעדו ברחוב הראשי של פתח תקווה בגאון!

בצעדה המרגשת שהחלה מול בית העירייה ברחוב חיים עוזר ועד לכיכר המייסדים השתתפו למעלה מ- 700 איש, ביניהם חברי ארגונים מתנדבים, תלמידי בתי ספר בעיר, חיילי צה"ל ותושבים. השנה הצטרפה גם "פלוגת החיים" - תושבי העיר אשר נשאו את תמונות יקיריהם שנלחמו וכבר אינם בחיים. את הצעדה ליוותה תזמורת בניצוחו של מיכאל זכרין.

נשאו דברים יו"ר ארגון נכי מלחמת העולם השנייה מר בוריס גולוד ויו"ר ארגון הווטרנים מר אהרון אייזנברג, אשר הדגישו בדבריהם כי ללא ניצחון חשוב זה, לא הייתה קמה מדינת ישראל. להקת הזמר "פתח תקוה" שימחה את כולם בשירי לוחמים, להקת המחול "עדנט" ולהקת זמר "פעמון" הלהיבו את הקהל, תלמידי בית ספר גורדון הקריאו קטעי קריאה מרגשים, והטנור הידוע מיכאל ריסקין הרשים את הקהל בשירה.

לאחר הכנס בכיכר המייסדים צעדו כולם לטקס הזיכרון ליד האנדרטה. הודלקו נרות והרב חיים בריסק אמר קדיש. הקהל הנרגש הניח זרים, ולסיום שרו את שירת התקווה.

(תמונות: דוברות העירייה)

שתף ב-

תגובות

היה לי לכבוד רב להיות נוכח באירוע המרגש!
תודה רבה למארגנים, תודה רבה למשתתפים ויותר מכל תודה רבה לוטרנים שלנו, שבזכותם אנחנו קיימים!
מיכאל - 01/06/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...