פ"ת מצדיעה לאלוף הניצחי דרור קשטן

16/12/2014 | ניסים קלדרון
חדשות

מרגש עד דמעות היה לראות את הנער שגדל בפתח-תקוה עולה אמש לבמה, באולם "יהלום" בר"ג ומקבל מידיי שרת התרבות והספורט לימור לבנת, את פרס מפעל חיים בטקס "מצויינות בספורט" ע"ש יעקב חודורוב ז"ל. מפעל חיים שהחל בחצר ביתו ברחוב ביאליק, והמשכו במגרש הברושים בבית הספר "ילדי עובדים ע"ש הס", ומשם למחלקת הנוער של הפועל פ"ת, שם קיבל דרור קשטן את היסודות והחינוך המושלם, לשלמות בספורט. כל אלה הביאו אותו ואת משפחתו לרגע המאושר והמרגש בחייהם, רגע שבו סוף סוף יש מי שמעריך את תרומתו של אב המשפחה לכדורגל הישראלי - כשחקן, כמאמן וכאיש חינוך מלא בהישגים ושיאים, שספק אם ישברו בעתיד.

מלכת הספורט של ישראל עם חתן הפרס וההיסטוריון

שיאים שהחלו כבר בגיל 18 עת קיבל הזמנה מפתיעה ממאמן נבחרת ישראל גיולה מנדי לבוא ולשחק במדי הנבחרת נגד חבש, לפני ששיחק ולו משחק אחד בקבוצת הבוגרים של הפועל פ"ת. שם בקבוצת האם מפ"ת, רשם דרור קשטן במשך 8 עונות בשנות השישים ותחילת שנות השבעים, 96 הופעות במסגרת הליגה, בנוסף ל-12 הופעות במסגרת גביע המדינה, עד שעבר לקבוצת הפועל כפר סבא, המקום אליו העתיק את מגוריו עם רעייתו צפירה.

שרת הספורט והמאמן הלאומי מעניקים לקשטן את הפרס

לאחר שסיים לתרום מכישרונו על כר הדשא, החל דרור לאמן בעונת 1975-76 את קבוצת הנוער של הפועל כפ"ס ומשם השמיים היו הגבול. גבול שסימן זכיות בתארים כמאמן: 6  אליפויות, 6 גביעי מדינה, 3 גביעי טוטו וזכייה כשחקן נבחרת הנח"ל באליפות צה"ל. אימון של 12 קבוצות ישראליות, מאמן הנבחרת הצעירה והנבחרת הלאומית של ישראל.

החלק האמנותי של הערב

אז קומו והצדיעו לאלוף הניצחי דרור קשטן שמרגע קבלת הפרס, הטלפון האישי וזה שבביתו, לא מפסיקים לצלצל לרגע לקבל ברכות, אליהן מצטרפים חברי ילדותו: יחזקאל בן טובים, גדעון מרקוס, יצחק "איצ'ה" דרוקר, דב וולקן ניסים קלדרון וצוות פ"ת נטו.

הכי קרובים לפ"ת. זהבי ונאתכו עם קלדרון

התמונות של הרגעים הקסומים אמש בטקס "מצוינות בספורט" עם דרור קשטן, באדיבות המוזיאון הביתי של היסטוריון הפועל פ"ת ניסים קלדרון.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...