פ"ת חיה ונושמת היסטוריה בארכיון ההתאחדות לכדורגל

27/10/2014 | ניסים קלדרון
חדשות

ביום חמישי הקרוב, באותה שעה שבה, מי שהייתה פעם הקבוצה של המדינה בכדורסל, והפכה במהלך השנים לאוסף של פליטי כדורסל חסרי כל קשר לישראל, תתארח בברלין הארורה לעוד משחק כדורסל שלא מעניין אף אחד, תארח מי שהיתה פעם הקבוצה של המדינה בכדורגל, הפועל פ"ת, את מי שירשה אותה בשני העשורים האחרונים כספינת הדגל של מרכז הפועל. ומי יודע, אולי יהיה זה המשחק שיסמל את חזרתם של המלאבסים למרכז הבמה.

מקום של כבוד לנחום סטלמך ז"ל באלבומי הארכיון

בינתיים, נציגי פ"ת נטו ערכו הבוקר סיור מרתק "בעקבות ההיסטוריה של הכדורגל בישראל" - סיור שיצא לפועל באדיבותם של אשר גולדברג, מתעד ההיסטוריה של הכדורגל בישראל (שבולט בה התיעוד של אותה הפועל פ"ת הגדולה של פעם), ושופט הכדורגל בעבר ומנהל הלוגיסטיקה בהתאחדות הכדורגל בהווה, טובי מלאך. כבר בפתיחת הסיור אפשר להבין שאם רמת הכדורגל בישראל הייתה כרמת הרצינות של עובדי ההתאחדות המסורים לתפקידם, היינו באמת הליגה השישית בטיבה בעולם. הסיור שהחל במשרדי היו"ר עופר עייני, דרך הדוברת מיכל, ופגישה מרגשת עם כוכב העבר ויקי פרץ במשרדו המפואר של איש הנימוסים וההליכות טובי מלאך.

טובי מלאך מארח במשרדו את ויקי פרץ וניסים קלדרון

הסיור הגיע לשיא בקומת הקרקע, שם בתוך "בונקר מבוצר" שוכן כבוד הארכיון לתולדות הכדורגל בישראל. ארכיון שגם מוזיאון הפועל פ"ת, השוכן כבוד בביתי, מסיר את הכובע בפניו. בכניסה לארכיון מקבלים את פנינו המנהל רוני, העיתונאי בינו דוד ומיודענו אשר גולדברג תושב פתח-תקוה, החושף בהתרגשות ובסיפורי עבר אלפי תמונות, ספרים, עיתונים, מסמכים, גביעים וכל מה שקשור לכדורגל בישראל ולקבוצות הכדורגל מפתח-תקוה. הכול בסדר מופתי ובתיוק המקל על מציאת החומר המבוקש.

יצחק "איצ'ה" דרוקר נציג הפועל פ"ת בנבחרת ישראל

כמה חבל שהעומדים בראש ההתאחדות לכדורגל בישראל מדור לדור עדיין לא השכילו להרים פרויקט ולהציג את כל החומר המדהים שהועבר לארכיון מדורות של שחקני עבר, אוספים פרטיים ומערכות של עיתוני הספורט שהיו ואינם עוד, ולקבץ הכל בתוך מוזיאון מפואר הפתוח לקהל הרחב בתשלום סמלי, כנהוג במדינות רבות בעולם. 

תג פיפ"א מוענק  לשופט הכדורגל מפ"ת יעקב שיינר

 

אשר גולדברג מארח בארכיון

(התמונות באדיבות: ניסים  קלדרון מציג המוזיאון, וארכיון ההתאחדות לכדורגל בישראל)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...