פ"ת זה לא רק הפועל ומכבי

18/09/2014
חדשות

הוותיקים ודאי זוכרים שפתח-תקוה היתה פעם עיר של כדורגל. אומנם השנה יש לה שתי נציגות בליגת העל, אבל השנים האחרונות מתאפיינות בהישגים דלים.

בהיעדר הישגים מקצועיים ניתן רק להתרפק על העבר, וגם להפנות את תשומת הלב לקבוצות האחרות. בסוף השבוע הקרוב ייפתחו משחקי הליגות הנמוכות בכדורגל, ולפ"ת שתי נציגות בליגה א' – הפועל מחנה יהודה ומכבי עמישב.

את מכבי עירוני עמישב פ"ת יאמן השנה אוהד בוזגלו - האח של מאור והבן של יעקב. בסגל הקבוצה ימשיכו לככב הותיקים אייל שן ומורד מגמדוב. עמישב, שבעונה שעברה רק סיום חלש מנע ממנה להעפיל למשחקי פלייאוף העלייה לליגה הלאומית, תנסה גם השנה להיות הסוס השחור של הליגה. משחקי הבית של הקבוצה מתקיימים במתחם סירקין.

עמישב. יקפצו לבריכה בסוף העונה?

הפועל מחנה יהודה, שעברה כולל הופעה בליגה הראשונה (אז גם זכתה לכינוי "ברזיל הקטנה"), תנסה לא להסתבך במאבקי התחתית. את הקבוצה מאמן שרון מרציאנו, וניתן למצוא בסגל שלה את בוגרי מחלקת הנוער של האחות הגדולה הפועל פ"ת - דין רפאלי ונתנאל ועקנין. ראובן עובד, שהיה בסגל הקבוצה, עזב השבוע למכבי ב"ש. משחקי הבית מתקיימים במגרש הנוסטלגי בשכונת מחנה יהודה - אותו מגרש שהצמיח כוכבי עבר רבים בכדורגל הישראלי, ושממש בימים אלו נאבקים על המשך קיומו.

מחנה יהודה. למען ילדי השכונה

שתי הקבוצות תשחקנה כאמור בליגה א' - במחוז הדרום שצפוי להיות חזק מאוד, עם שחקנים ידועי שם שחלקם שיחקו זה לא מכבר בליגת העל. בין היתר ניתן למצוא שם את הפועל אשקלון והפועל מרמורק עם תקציבי ענק ושמות גדולים גם על הקווים וגם על כר הדשא.

במחזור הפתיחה תדרים מחר עמישב למשחק חוץ קשה ביותר מול הפועל אשקלון, כשבאותה שעה תתמודד מחנה יהודה בכפר-סבא מול בית"ר המקומית של חיים סירוטקין. ה"דרבי" של פ"ת בליגה א' יתקיים במחזור התשיעי בחודש נובמבר.

אגב, את העונה עצמה פתחו כבר הקבוצות במסגרת משחקי הגביע, לצערנו עם הדחה מוקדמת: עמישב בהפסד אכזרי להפועל כפר שלם 3:2 בהארכה, שנכפתה לאחר שער שיוויון של כפר שלם בתוספת הזמן. מחנה יהודה הובסה 5:1 מול מכבי קביליו יפו החזקה.

נציגה נוספת של העיר היא בית"ר פ"ת, שתפתח גם היא את העונה השבוע בליגה ב' מחוז דרום א', ותשאף לא להיקלע לקרבות התחתית כפי שהיה בעונה שעברה. הבית"רים יפתחו את העונה כבר מחר במשחק חוץ מול עוצמה חולון.

נאחל בהצלחה ושנה טובה לכל הקבוצות הפתח-תקוואיות, ונעקוב אחר ביצועיהן במהלך העונה.

"ברזיל הקטנה" - היו ימים...

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...