פתרונות חוסכי זמן ומשאבים שייעלו את העסק שלך

03/03/2020
עסקים וכלכלה


כל בעל עסק יודע שזמן שווה כסף, ולכן כדאי לצייד את המשרד בפתרונות שחוסכים זמן ומייעלים משאבים. כיום, קיים מכשור מתקדם שיכול לסייע לכם להתנהל בדרך נבונה יותר על מנת לזרז תהליכים פיננסיים ולהפיק ערך יותר במינימום מאמץ. לפניכם המלצה על אמצעים טכנולוגיים, שיעזרו לכם לקחת את העסק צעד אחד קדימה.

סריקה שעובדת בשבילכם

אם בעבר בעלי עסקים היו מבזבזים זמן רב בעמידה בתור בבנק או נאלצים לשבור את שגרת היום ולהגיע עד לאל תור בסניף הבנק הסמוך למשרד לצורך הפקדת צ'קים, היום כבר לא צריך לזוז לאף מקום. למרבה השמחה, קיימות בשוק מערכות מתקדמות ייעודיות לסריקת מסמכים כמו סריקת צ'קים, כולל מנגנונים מיוחדים לסריקת מסמכים מסוגים שונים בפורמטים שונים המאפשרים לבצע סריקה אלקטרונית של הצ'קים ללא צורך להגיע פיזית לבנק. הסריקה של הצ'קים חוקית ואפשרית בישראל מאז 2017, עת נכנס לתוקפו חוק הסליקה האלקטרונית בשידור הקובץ לבנק.

איך זה עובד בפועל? סורק הצ'קים המשוכלל קורא את הפרטים של הצ'ק ומזין את הנתונים לנתוני הקבלה במערכת הנהלת החשבונות והצ'ק מצולם משני צדדיו, על פי דרישות בנק ישראל. היופי הוא שהאישור מתקבל תוך זמן קצר והזיכוי מופיע כבר באותו יום עסקים.

אל תתפשרו על מערכת סריקה משוכללת המצוידים בכל הפיצ'רים החיוניים להפקדה מהירה. בחרו מערכת מובילה בשוק בעלת אמינות גבוהה וביצועים מרשימים ובדקו גם אופציה של מערכות כמו מיון צ'קים האידיאלית לעסקים המקבלים כמות רבה של צ'קים וכן הדפסת צ'קים מהירה.

ניהול תזרים אוטומטי

המזומן הוא הדלק של כל עסק ובלי תזרים מזומנים אי אפשר לשרוד בזירה העסקית. אין להתבלבל בין עסק רווחי לעסק עם תזרים. כשעסק יכול להיות רווחי, אבל בפועל אם אין לו תזרים הרי שקיומו עומד בסכנה.
בכל מקרה, נהוג להבחין בין תזרים חיובי המתייחס למצב בו נכנס לעסק יותר כסף זמין מאשר שיוצא ממנו ותזרים שלילי, כשהמצב הפוך: יותר כסף יוצא מהעסק מאשר נכנס אליו.

כיום קיימות פלטפורמות עם ממשקים ידידותיים למשתמש, כולל אפליקציות המאפשרות להזמין נתונים מכל המקורות הפיננסיים, כך שהמערכת יכולה לבצע מעקב צמוד אחר מצב התזרים ולשלוח התראה בזמן אמת במידה ויש בעיה תזרימית, כדי שבעל העסק יוכל לתכנן את צעדיו בצורה המבוססת מספרית.  מערכות אלה לרוב מאפשרות גם לבצע הפקת דוח תזרים המסייע בבדיקה תזרימית לאורך חודש, רבעון ושנה ונחשב לדוח קריטי בניהול העסק. מומלץ לבחור מערכת המעניקה גם אפליקציה תומכת, כדי שתוכלו להתעדכן בכל זמן ומכל מקום במצב התזרים.

צ'אט בוט לשירות לקוחות ומכירות

כל בעל עסק יודע כמה חשוב שירות הלקוחות בהגדלת מעגל הלקוחות ושימור הלקוחות של העסק. לקוח לא מרוצה עשוי לעזוב ולפגוע במוניטין של העסק. הבעיה היא שלא לכל עסק יש את המשאבים הנחוצים לנהל קשר עם הלקוחות מסביב לשעון. כאן נכנסים לתמונה צ'אט בוטים אשר מטרתם להפוך את הקשר עם הלקוח לקשר אוטומטי לפחות ברמת סינון ומענה מידי לפניות כמו גם מתן הצעות מחיר וקטלוג מוצרים.
ניתן להטמיע את הצ'אט בוט באתר האינטרנט של העסק ואפילו בנכסים הדיגיטליים ברשתות החברתיות, כך שכל פנייה המתקבלת זוכה במענה המבוסס לרוב על תשובות שמורות שהבוט שולח על פי בחירה בשאלות הנפוצות הרלבנטיות. בדרך זו, הבוט יכול להפנות את הלקוח או המתעניין למקומות הנכונים כדי לקבל מענה עד שהוא יקבל מענה אנושי במידה ויש באמת צורך במענה מסוג זה.

מוזמנים ליישם בעסק שלכם את הפתרונות המתקדמים בשוק לקידום ההתנהלות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...