פתח תקווה שומרת על יציבות בהישגי התלמידים

10/04/2016
חדשות


ניתוח נתוני המיצ"ב בפ"ת מצביע על יציבות בציון הממוצע של תלמידי העיר בבחינות שהתקיימו בשנת 2015 לעומת אלו של 2012. אם עדיין לא החלטתם לאן לשלוח את הילד, ניתן לעיין בתוצאות המפורטות של כל בית ספר.

אם אתם מתלבטים לאיזה בית ספר לרשום את הילדים שלכם - אולי זה מה שיוכל לעזור לכם. אתר מדלן ריכז את תוצאות בחינות המיצ"ב ברחבי הארץ ומציג אותן בצורה נוחה וקלה להשוואה. על פי התוצאות פתח תקווה שומרת על יציבות בשנים האחרונות מבחינת הישגי התלמידים. הציון המשוקלל של העיר עומד על 65 במדד מדלן. לשם השוואה מדד ההישגים של תל אביב עומד על 69, של הרצליה ורעננה על 81 ושל רמת גן 80.

לעומת זאת ניתן למצוא ערים בעלות מדד הישגים נמוך יותר, כגון: בני ברק (46), בת-ים (50) וחולון (62). כמובן שהציון המשוקלל משקף בין היתר את מינון המגזרים של האוכלוסיות השונות המרכיבות כל עיר.

הציונים משקפים את תוצאות הבחינות של 2015 לגבי בתי הספר שכבר פורסמו התוצאות שלהם. בבדיקה הקודמת בפתח תקווה (בשנת 2012) מדד ההישגים היה נמוך במעט ועמד על 64.

הנתונים של ההישגים מוצגים בחתך בית ספר, וניתן לראות גם תוצאות של שאלות נוספות, כגון: שביעות רצון של המורים, שביעות רצון של התלמידים, אלימות בבית הספר, הישגים בחתך מקצועות הליבה ועוד.

תוכלו לעיין בתוצאות המלאות כאן

ובינתיים, לפחות גורם אחד פחות אהב את פרסום הנתונים. בתגובה לנתונים שהתפרסמו הבוקר הגיב אבי קמינסקי, יו"ר איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות: "מפת החינוך כפי שהוצגה הבוקר על ידי חברת מדלן אינה מדויקת ומציגה בחלק מהנתונים מצג שווא שאינו מדויק ואינו עדכני. התוצאה אותה מציגה חברת מדלן מסתמכות בחלקן על נתונים ישנים, נתונים חסרים והעדר התייחסות לנושאים הנמצאים על סדר יומה של מערכת החינוך". 

קמינסקי הוסיף: "הנתונים, שבחלקם קשים מאד, ממחישים את המרחק העצום והפערים שבין המרכז לפריפריה. יש לזכור כי נעשה שימוש בחלק מהנתונים משנים קודמות וגם בהתייחסות החדשה משנת 2015 חסרה התייחסות לנושאי בחינות בגרות, רמת הנשירה בכל רשות ורשות, אחוזי זכאות לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות, אנגלית, מדעים, תעודת בגרות חברתית, תעודות בגרות מצטיינות, סף כניסה לאוניברסיטה ועוד. בנוסף לכך הניתוח אינו מציג התייחסות לממוצע הארצי של בתי הספר והדומים להם ובהשוואת ההישגים בהם. בולט לעין כי במדד מדלן נלקחים בתי הספר החרדיים שאינם עוסקים בלימודי מקצועות הליבה כלל וכלל ומטים את התוצאות בצורה בולטת. לצערנו הרב, התמונה אותה מנסה להציג אתר מדלן מעוותת מציאות ופוגעת במהלכים חינוכיים עמוקים בהם עסוקים משרד החינוך הרשויות המקומיות. חשוב לדעת כי מדלן הינו אתר מסחרי העוסק בקידום הערכות שווי בנדל"ן. נתוני המיצ"ב גלויים לכל באתר משרד החינוך וניתן באמצעות זאת לקבל תמונת מצב אמיתית וללא מניפולציות שמטרתן להשפיע על דעת הקהל".

לחדשות נוספות על החינוך בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...