פתח תקווה זוכרת - 13 סיפורים של ניצולי שואה

08/05/2016


ביום השואה יזם אגף אירועים בשיתוף המרכז להנצחת, חקר ותיעוד השואה מפגשים אינטימיים של ניצולי שואה בבתי תושבים. מטרת המפגשים הינה לשמוע את דור הניצולים שהולך ופוחת ולהנציח את סיפורם וזיכרונם.

13 משפחות נענו לקריאה, פתחו את בתיהן למפגש ושיח (ביום חמישי 5.5.16 בשעה 20.00), והזמינו שכנים, חברים, בני משפחה וכל מי שביקש לשמוע את ניצול/ת השואה מספר/ת את סיפור חייו במהלך מלחה"ע השנייה וסיפור הישרדותו/ה האישי. בכל בית התארחו 20-65 אורחים.

לבית משפחת רובי ברחוב מאפו 4 הגיעה כיתה שלמה של תלמידי ח' כדי לשמוע את סיפור הישרדותו של מר מאיר בן נתן. משפחת שבירו מרחוב אמיר גלבוע 2 אירחה את גב' ציפורה גולדשטיין ניצולת אושוויץ, אשר אמרה בסיום דבריה כי ארץ ישראל היא המקום הטוב ביותר ליהודים, וזאת במענה לשאלת אחד הנוכחים מה דעתה על ישראל של היום.

משפחת קייזמן מרחוב הרב אלבז 5 אירחה את מר זאב מושקוביץ אשר לראשונה סיפר את סיפור הישרדותו וריגש את כל הנוכחים, לרבות ילדיו ובני משפחתו אשר שמעו לראשונה את סיפורו. במרכז הנוער עין גנים ברחוב המעפילים האזינו בקשב רב כ-70 בני נוער (רובם ממוצא אתיופי) ומבוגרים, אשר שמעו את סיפורו המרתק של השורד מר משה אפטר. משפחת דיין מרחוב הכורם 15 אירחו את זוג הניצולים אליעזר ומינה קירשנבוים אשר סיפרו ללא שמץ של מרירות וכעס את קורותיהם בתקופת השואה, והציעו להמשיך ולהסתכל באופטימיות על החיים.

ראש העיר איציק ברוורמן ביקר בבתיהן של 3 משפחות, ואמר: "זהו פרויקט מרגש וחשוב מאין כמותו. תיעוד עדויותיהם של הניצולים הוא בגדר חובה ולא זכות. אנו נמשיך לפעול לטובת תיעוד הישרדותם של ניצולי השואה, אשר חוו את הנורא והקשה מכל והצליחו בכוחותיהם האחרונים לשקם את חייהם".

רון כץ ראש אגף אירועים: "המפגשים היו מרתקים ומרגשים עד מאד. אני רואה חשיבות עצומה במתן האפשרות לניצולי שואה שעדיין בין החיים לספר את סיפורם ההרואי, ולבני דורנו לשמוע וללמוד אודות סיפורם האישי ולהיות חלק מהזיכרון הקולקטיבי של השואה, והזיכרון של כל ניצול וניצול. אני מודה לכל המתנדבים והעושים במלאכה".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...