פתח תקווה - ארבעה חודשים לבחירות

30/06/2018
חדשות מקומיות


בעוד 4 חודשים בדיוק יתקיימו הבחירות לרשויות המקומיות והמועמדים נכנסים להילוך גבוה - תמונת מצב בפתח תקווה.

עונת המלפפונים בעיצומה ולא רק בכדורגל. התופעה המוזרה של אנשים שזוכים לעמודי שער בעיתוני סוף השבוע ויומיים לאחר מכן מודיעים על פרישתם מהמירוץ (כאילו היו לרגע בתוכו) כנראה תיפסק בקרוב, אבל המרדף אחר מקומות ריאליים ברשימות הסופיות יימשך ככל הנראה עד הרגע האחרון.

אם נתעלם מאותם "אופטימיסטים" שמחפשים פרסום בחינם או סתם שיפור עמדת מיקוח, נראה כי כמעט ואין פנים חדשות בשדה הפוליטי המקומי, פרט למשחק הכיסאות המאפיין רשויות מקומיות, ואת פ"ת במיוחד.

אבל גם ממשחק הכיסאות הזה אל תתרגשו יותר מידי. הניסיון מראה שיום אחרי הבחירות אויבים מרים הופכים לשותפים ומפנים עורף לחברים ולרשימות שאותן ניצלו רק כדי לקבל כיסא במועצה.

אז מה היה לנו עד עכשיו? ראש העירייה איציק ברוורמן ימשיך לעמוד בראש רשימת אכפ"ת, כשבמקום השני החליט להציב את אדי קואז שבבחירות הקודמות נכנס דרך רשימתו של אורי אוהד, שמצידו צירף לרשימה שלו הפעם את מספר 2 של ברוורמן איציק ישראל. מספר 3 של אכפ"ת אורנה דוידאי חברה לאיתי שונשיין, שרץ הפעם גם לראשות העיר.

רמי גרינברג, שבפעם הקודמת רץ ברשימת הליכוד ולא הצליח להעפיל לסיבוב השני, אז הימר על הסוס הלא נכון ונותר קירח מכל הכיוונים, החל הפעם מוקדם את מסע הבחירות שלו בתקווה לגבור על ברוורמן, או לפחות למנוע ממנו ניצחון בסיבוב הראשון.

גם במגזר הדתי-חרדי כבר מתכוננים לבחירות. בבית היהודי צפויים לתמוך בברוורמן, כמו גם ביהדות התורה. בש"ס המצב נראה לעת עתה קצת יותר מורכב, כשמרבית התומכים בראשותו של אוריאל בוסו ימשיכו לתמוך בראש העיר, אך המפלגה עשויה להתפצל לתנועה נוספת שתתמוך ברמי גרינברג, דבר שאם אכן יקרה לא בטוח שישחק לטובתו של גרינברג, שפונה לקהל חילוני המתנגד לחלוקת כספים למפלגות החרדיות.

מוקדם להעריך בשלב זה את הסיכויים של המתמודדים השונים, וכידוע סקרים לבחירות ברשויות המקומיות רחוקים מלשקף את התוצאות הסופיות, גם אם הם נעשים בסמוך ליום הבחירות, שלא לדבר על ארבעה חודשים, וגם "תחושות רחוב" הן דבר מאוד סובייקטיבי, אך ההערכה לפחות כרגע היא כי הקרב הגדול יהיה מצד יריביו של ברוורמן כדי למנוע ממנו לעבור את רף 40 האחוזים בסיבוב הראשון, משימה לא פשוטה בפני עצמה כשמדובר בראש עיר מכהן.

אם יצליחו בכך, לא מן הנמנע כי הקלפים יתערבבו מחדש בסיבוב השני, כפי שראינו לפני חמש שנים, ואז הבלתי צפוי אולי עוד לפנינו.

לכתבות נוספות לקראת בחירות 2018 - לחצו כאן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...