פתח תקוה הצטרפה לפרויקט הבינלאומי "עיר לומדת"

17/01/2016
חדשות

בטקס חגיגי שהתקיים היום 17.1.16 באודיטוריום יד לבנים, הצטרפה היום העיר פתח תקוה לרשת הערים הלומדות בישראל, ובכך הפכה לעיר הלומדת הגדולה ביותר בישראל.

הטקס התקיים במעמד ראש העיר איציק ברוורמן, חבר הכנסת איציק שמולי, סגן ראש העיר איתי שונשיין - ראש מינהל התרבות, יוסי בר נוי בוכריץ המפקח הארצי מטעם משרד החינוך, ד"ר אורנה מגר מובילת רשת "ערים לומדות בישראל", אשר לוי יו"ר ההתאגדות לחינוך מבוגרים, שלום בוחבוט מנהל תחום מבוגרים במשרד לשוויון חברתי, דרורית גור אריה מנהלת מינהל התרבות, יעקב פישר מנהל האגף לחינוך מבוגרים (שגם הנחה את האירוע), תלמידים, מורים ואורחים.

תכנית "עיר לומדת" נועדה להגדיל את מעגל העוסקים בלמידה בקהילה. מתן אפשרות לכל תושב להשלים השכלה (לימודי יסוד והשלמת 12 שנות לימוד), להרחיב את ההשכלה במגוון תחומים ולרכוש מקצוע. הלמידה עצמה הינה אמצעי לפיתוח אישי, שיפור הביטחון העצמי, העשרת עולמו הפנימי של האדם, היכולת שלו להתמודד עם המציאות המורכבת ולהבין אותה, והיכולת שלו להיעזר בלמידה כאמצעי להשתלבות בשוק התעסוקה.

ראש העיר איציק ברוורמן: "למידה לאורך החיים הינה חשוב ותורמת בכל גיל, זהו מנוע לצמיחה כלכלית ולחוסן חברתי. פתח תקוה מעודדת למידה ומשקיעה משאבים רבים בחינוך, אבל החדשנות שבתכנית "עיר לומדת" היא היוזמה של הרשות לפנות לתושבים ולעודד אותם לקחת חלק בלמידה. זהו כבוד גדול לעיר להצטרף לפרויקט הבינלאומי "עיר לומדת", ואני מודה לכל השותפים והעושים במלאכה".

ח"כ איציק שמולי: "תכנית עיר לומדת הינה תכנית מכוננת, המעודדת התפתחות אישית, צמיחה ולמידה, ובקרב האוכלוסייה הבוגרת גם מסייעת בהפגת הבדידות שהוא אחד הקשיים הגדולים ביותר בקרב קשישים בודדים". סגן ראש העיר איתי שונשיין וראש מינהל התרבות: "חשוב להמשיך וללמוד בכל גיל, ולשמור לא רק על כושר גופני כי אם גם על כושר מנטלי".

במהלך הטקס הוענקה תעודה לתלמיד המתמיד רחמים דהן, אשר הצליח להתגבר על קשיים רבים ובמשך 7 שנים התמיד במאמציו לקבל תעודת גמר תיכון, המציינת כי סיים 12 שנות לימוד. בטקס גם הופיעה להקת בללייקָה בֶנד במחרוזת שירים יוונית.

את הפרויקט בעיר מובילים יעקב פישר, מנהל האגף לחינוך מבוגרים, מנהלת המינהל דרורית גור אריה ואיתי שונשיין סגן רה"ע וראש מינהל התרבות.

(התמונות באדיבות לשכת דובר העירייה)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...