פתח לתקוה - ניצחון גדול לישראל על תורכיה בכדורסל נשים

24/02/2016
חדשות

סנסציה גדולה במוקדמות אליפות אירופה. הקהל והכדורסלניות גילו בגרות וספורטיביות, והוכיחו שוב כי בניגוד לתורכיה פניה של ישראל לשלום. גם פורטל פ"ת היה שם.

לאחר ביזוי ההמנון הישראלי ע"י הקהל התורכי במשחק הקודם בין שתי הנבחרות, שהתקיים בתורכיה, עלתה נבחרת ישראל היום על הפרקט בהיכל שלמה המפואר והחדיש, במטרה להשיג ניצחון שני במוקדמות אליפות אירופה 2017.

ענו על המגרש - ניצחון גדול לנבחרת ישראל

בזמן שחצי פ"ת נמצאת בכנס הקבלה העולמי בגני התערוכה, התפצל צוות הכתבים של "פ"ת נטו", וחלקו חצה את הכביש כדי לצפות בבנות מנסות להדהים את אחת הנבחרות הטובות באירופה.

כאמור, בניגוד לתורכים, הקהל הישראלי כיבד את ההמנון התורכי במחיאות כפיים, והצטרף כמובן ביתר שאת לנגינת התקווה.

שמעון מזרחי - הגיע לעודד

ההתחלה היתה קשה כשכבר ברבע הראשון פתחו האורחות פער גדול, ונראה היה שזהו תחילתו של שיוט קל נוסף בדרך לעוד ניצחון. אבל דווקא אז החלו חניכותיו של עדן ענבר להציג משחק הגנה בלתי מתפשר.

עד למחצית צומק ההפרש לארבע נקודות בלבד (39:35). את ניצני המהפך ניתן היה לראות כבר בפתיחת המחצית השנייה, כשהתורכיות התקשו לפצח את הגנת הברזל הישראלית, ומנגד שי דורון, אלישע קלרק, נעמה שפיר, קטיה לויצקי ושירן צעירי, החלו לקלוע מכל הטווחים.

עם קהל כזה אי אפשר להפסיד

בפתיחת הרבע האחרון הושלם המהפך, וישראל אף ברחה ליתרון של שבע נקודות. אבל בלי התקפי לב כמובן שאי אפשר, וסדרת טעויות מנטליות החזירו בשתי הדקות האחרונות את התורכיות למשחק, כשהכדור האחרון היה שלהן בפיגור נקודה, אך בכל זאת נעשה צדק ספורטיבי וגם מוסרי, כשהן לא הצליחו להגיע למצב קליעה בשניות האחרונות – 63:62 בסיום לישראל.

שני משחקים לסיום הבית המוקדם ישראל חזק בתמונת ההעפלה לאליפות אירופה. שיהיה בהצלחה בהמשך מול רומניה ובוסניה.

גם פיני גרשון הגיע

ראוייה לציון הנוכחות המכובדת של מאמני ופעילי כדורסל וספורט רבים, שאנו פוגשים בדרך כלל במשחקי הגברים, אך הערב הם נענו לצו 8 ובאו לעודד את השחקניות. בין הצופים ניתן היה לראות, בין היתר, את פיני גרשון, משה ויינקרנץ, גיא עזורי, שמעון מזרחי, ניר אלון, אריה זייף ועוד.

גם באקרובטיקה אנחנו טובים

ועוד נקודה לציון, אם יורשה לנו, מזווית מקומית: אנחנו חוזרים ומזכירים לראש העיר איציק ברוורמן, וליתר קברניטי העיר, כי אין זה ראוי שבעיר גדולה כמו פתח תקווה לא יהיה היכל ספורט רב תכליתי ראוי ומודרני, שעומד בסטנדרטים של המאה ה-21. נקווה שבמהרה בימינו תונח אבן פינה להיכל שכזה.

חגיגות הניצחון

זמן החתימות

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...