פרס לנבחרת הרובוטיקה של בי"ס דבורה עומר

06/03/2017 | אלי חולי
חדשות


תלמידי בית ספר דבורה עומר בפ"ת ממשיכים לקטוף הישגים. ביום רביעי (01/03) זכתה נבחרת תלמידי כיתה ג' של בית הספר בפרס "ההתמדה" בתחרות הרובוטיקה הארצית שהתקיימה בהיכל קבוצת שלמה בתל אביב.

במהלך התחרות, אשר מתקיימת במסגרת JUNIOR  FLL העולמי, ובארץ על ידי עמותת FIRST והטכניון, הציגו התלמידים בפני חבר השופטים את עבודת החקר והדגם הרובוטי שבנו והציגו את פועלם המשותף. בטקס הסיום של התחרות העניקו השופטים לנבחרת את פרס "ההתמדה" וציינו כי "פרס זה ניתן בהוקרה לקבוצה אשר הפגינה יכולת התמדה ונחישות למרות האתגרים הרבים ועיצבה דגם מרשים במורכבותו". עוד ציינו השופטים כי "חברי הקבוצה הציגו באופן ברור, מאורגן ומסודר את הדגם והפרויקט, בצורה שהראתה הבנה של הנושא שחקרו".

נושא תחרות הרובוטיקה השנה הוא "עולם החי".  תלמידי כיתה ג' בחרו לחקור אודות העץ, הפרפר והדבורה, חברי הנבחרת הציגו את עבודת החקר והממצאים שגילו על גבי פוסטר מעוצב, ובנוסף בנו דגם של עץ מסתובב עליו 2 פרפרים ודבורה. בנוסף חברי הנבחרת בנו כוורת עם חיישן תנועה ותכנתו את הדגם כך שכאשר מתקרבים אל הכוורת העץ מתחיל להסתובב ונשמע זמזום של דבורה.

חשוב לציין, כי בניית רובוט מכוון מטרה הנה פעולה קשה ומורכבת וכדי להצליח התלמידים עבדו בקבוצה והוכיחו כי עבודת צוות עולה על פעולתו של הטוב שבחבריה. כמו כן בחרו התלמידים שם לקבוצה - "דבורה רובוטיקה" ועיצבו סמל ייחודי.

בבית הספר דבורה עומר פועלת תכנית מחשבים ורובוטיקה, במהלכה נחשפים התלמידים לעולם הרובוטיקה, תוך היכרות עם מרכיביו המגוונים: אלקטרוניקה, מכניקה, תכנות ולוגיקה, במטרה ליצור הבנה ולעורר את הסקרנות הטבעית של התלמידים.

(צילומים: אלי חולי)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...