פרס חינוך מחוזי לבי"ס עמיטל בהדר גנים

20/12/2018
חדשות


בית חינוך "עמיטל" בפתח תקווה זכה בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך לשנת הלימודים תשע"ט והומלץ לפרס החינוך הארצי.

בית חינוך תורני אקדמי "עמיטל" שבפתח תקוה בניהולה של שמחה גיל, זכה בפרס החינוך המחוזי של מחוז תל אביב במשרד החינוך והומלץ על ידי מנהלת מחוז תל אביב חיה שיטאי לקבלת פרס החינוך הארצי לשנת הלימודים תשע"ט.

בחירת בית הספר נעשתה על ידי ועדה מיוחדת שהוקמה במחוז תל אביב ושבחנה בתי ספר רבים בקריטריונים של למידה משמעותית, מענה לצרכי התלמידים, אקלים בית ספרי, ערכי מדינת ישראל, שותפות הורים, תרבות ארגונית ועוד.

מנהלת המחוז שיטאי ברכה את מנהלת בית הספר ואת הצוותים החינוכיים על היותם מובילי דרך חינוכית ייחודית, על יצירתיות וחדשנות ועל היותם מודל להתנהגות מקצועית איכותית.

נימוקי הזכייה

בית חינוך חמ"ד תורני אקדמי "עמיטל" הינו בית ספר יסודי השוכן בשכונת "הדר גנים" בפתח-תקווה .אוכלוסיית ביה"ס הטרוגנית ומורכבת ברובה מתלמידים בעלי רקע סוציו-אקונומי בינוני נמוך עד גבוה המגיעים ממגוון שכונות ברחבי העיר: הדר גנים, עמישב, בלינסון, שעריה, מרכז העיר ועוד.

בית הספר רואה את  שילובם של תלמידי החינוך המיוחד על כל גווניהם, כערך מוביל וכזכות גדולה שנפלה בחלקו. לביה"ס תוכניות העצמה מיוחדות הנותנות מענה לצורכיהם השונים. בביה"ס שתי כיתות חינוך מיוחד לתלמידים לקויי למידה.

בית חינוך "עמיטל " מאופיין כאיכותי ופורץ דרך בתפיסתו הדתית חדשנית השמה לה כערך עליון את החיבור בין "השמים" (הקודש) לבין "הארץ" (החול) כמהות לטיפוח תלמידים שומרי תורה ומצוות ערכיים ובעלי מיומנויות וכישורי חיים למנהיגות, ליצירתיות, ליזמות פורצת דרך ככלים הכרחיים להצלחה בעידן המשתנה. כך למשל בבית הספר מתקיימת תוכנית לימודי הקודש בחיבור למדע ולרלוונטיות - תכנית לימודית של לימודי הקודש המבוססת על ערכים ורלוונטיות לזמננו תוך חיבור רב תחומי עפ"י בחירתם של המורים ושת"פ שלהם עם מורי התחומים השונים.

בביה"ס מרחבי למידה לפיתוח יזמות מדעית הלכתית ויצירתית בפתרון קונפליקטים ואתגרים הלכתיים במציאות  בת זמננו. בית הספר מפתח יוזמות חברתיות קהילתיות תוך ליווי התלמידים ויצירת תנאים להעצמה ולצמיחה אישית. תלמידי ביה"ס מפעילים מיזמים חברתיים בקהילה חוץ בית ספרית כגון: חונכות קשישים, אימוץ ניצולי שואה, יזמות פינת חי כמרחב פעיל לטובת תושבי השכונה .

ביה"ס נמצא בקשר ייחודי עמוק ומפרה עם הקהילה הקרובה והרחוקה והצליח ליצור שיתוף פעולה ייחודי עם אוניברסיטת "אריאל" במטרה להנגיש את עולם האקדמיה והמחקר לתלמידיו כחלק אינטגראלי וטבעי וכיעד ברור להשתלבותם כבוגרים בשדה האקדמיה.

"עמיטל" משמש כמרכז ידע לחדשנות פדגוגית המבוססת על העצמה ומצוינות אישית במעגלי הצוות, ההורים והתלמידים. בבית הספר סביבות למידה ייחודיות המשרתות את הפדגוגיה החדשנית אותה הוא מיישם, הסביבות הן פרי מחקר ויזמות של מורים, תלמידים והורים. צוות בית הספר פועל בהתמדה לטיפוח האקלים החינוכי המתבסס על ערכי קבלת השונה, מעורבות ויזמות חברתית.

(התמונות באדיבות משרד החינוך)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...