פרס החינוך הארצי יוענק לישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת

10/03/2015
חדשות

השבוע נמסר על ידי משרד החינוך כי הישיבה התיכונית אמי"ת כפר גנים פ"ת היא זוכת פרס החינוך הארצי לשנת תשע"ה.

בכירי עיריית פ"ת וראש ישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת, הרב חגי גרוס, התבשרו על הזכייה בעיצומו של חג הפורים. הפרס יוענק לרב גרוס ולישיבה על ידי נשיא המדינה ושר החינוך הנבחר, בטקס שיתקיים לקראת סוף שנת הלימודים.

ראש העיר פ"ת עו"ד איציק ברוורמן ברך את הרב גרוס וצוות הישיבה על ההישג המרשים: "ישיבת כפר גנים פ"ת היא ספינת דגל חינוכית, המובילה את תלמידיה להישגים ומצוינות תוך חינוך לערכים ומעורבות חברתית". מ"מ ראש העיר והממונה על החינוך הדתי איציק דיעי שיבח את השילוב של חינוך תורני איכותי עם הישגים לימודיים.

בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת לומדים כ-600 תלמידים.

הישיבה מקדמת את התלמידים למצוינות דתית, חברתית ולימודית. רמת הלימודים גבוהה ואחוזי הזכאות לבגרות עומדים כיום על 91% . בישיבה מגוון גדול של מסלולים ומגמות, ביניהם בולטים מסלולים חדשניים כמו מגמת סייבר בשיתוף ייחודי עם יחידת 8200. בוגרי הישיבה ממשיכים ללימודים במכינות קדם צבאיות וישיבות הסדר מובילות, ומשתלבים ביחידות מובחרות בפיקוד וקצונה בצה"ל, באחוזים גבוהים במיוחד ביחס לכלל בוגרי התיכונים בארץ.

ישיבת אמי"ת כפר גנים הפכה למודל לשילוב תלמידים בעלי מוגבלויות במערכת החינוך.

מלבד דגש על רמת לימודים והצלחה בבחינות הבגרות, בבית החינוך השקעה רבה בעשייה החינוכית ובפעילות של חסד ותרומה לקהילה - בתוך הישיבה ומחוצה לה. מנהיגות חינוכית, מחויבות של הצוות החינוכי וגאוות יחידה יוצאת דופן הפכו את הישיבה לאבן שואבת לתלמידים מכל האזור.

הרב חגי גרוס, ראש הישיבה: "תלמידינו מגיעים במשך שנות לימודיהם בישיבה לא רק להישגים לימודיים ומצוינות אקדמאית, אלא אף לצמיחה ערכית ואישית והופכים להיות שגרירים של רצון טוב בקהילות שלהם, לשילוב ולסובלנות". מנהל מינהל החינוך רמי הופנברג שעמד בראש הצוות שהכין את הישיבה לוועדות הפרס, ציין את שיתוף הפעולה הייחודי בין מפקחי משרד החינוך למערכת החינוך העירוני, הן בבניית בתי ספר איכותיים והן בהובלתם לפרסים והצטיינות. זו השנה השנייה ברציפות שבית ספר מפ"ת זוכה בפרס החינוך הארצי, וזאת לאחר שבי"ס הוברמן זכה בפרס בשנה שעברה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...