פרס החינוך הארצי הוענק לישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת

12/07/2015
חדשות


ישיבת "כפר גנים" בפתח תקווה (ובית הספר יד מרדכי בבת ים) קיבלו מידי שר החינוך את פרס החינוך לשנת תשע"ה.

בטקס שהתקיים ב"יד יצחק בן צבי" בירושלים, ביום שני 6/7/15, קיבלה "ישיבת כפר גנים" בפתח תקוה, בניהולו של הרב חגי גרוס את "פרס החינוך" לשנת תשע"ה. את הפרס קיבל המנהל מידיהם של שר החינוך, נפתלי בנט, מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן ומנהלת מחוז תל אביב, חיה שיטאי.

תעודות הוקרה ופרסי החינוך בסך 20 אלף שקלים ניתנו למוסדות החינוך בין היתר בגין הצטיינותם בחינוך לקבלת השונה והאחר בחברה, קידום למידה שמציבה אתגרים, הפעלת תכנית כוללת למניעת נשירה, קידום בריאות והגשמה עצמית של התלמיד ועוד.

שר החינוך בנט בירך את מוסדות החינוך ואמר לצוותים החינוכיים: "אתם המצטיינים של החברה הישראלית כולה. אין שום טאבלט שמחליף את החיבוק שאתם נותנים לתלמידים אחרי יום קשה או על השקעה. אין טכנולוגיה בעולם שתחליף מורה איכותי, כזה שמדליק ניצוץ בעיני התלמידים, אתם הנכס האמיתי מדינת ישראל".

כזכור, בכירי עיריית פ"ת וראש ישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת, הרב חגי גרוס התבשרו על הזכייה בעיצומו של חג הפורים.

ראש העיר פ"ת עו"ד איציק ברוורמן ברך את הרב גרוס וצוות הישיבה על ההישג המרשים: "ישיבת כפר גנים פ"ת היא ספינת דגל חינוכית, המובילה את תלמידיה להישגים ומצוינות תוך חינוך לערכים ומעורבות חברתית", מ"מ ראש העיר והממונה על החינוך הדתי איציק דיעי שיבח את השילוב של חינוך תורני איכותי עם הישגים לימודיים.

בישיבת אמי"ת כפר גנים פ"ת לומדים כ-600 תלמידים.

הישיבה מקדמת את התלמידים למצוינות דתית, חברתית ולימודית. רמת הלימודים גבוהה ואחוזי הזכאות לבגרות עומדים כיום על 91%. בישיבה מגוון גדול של מסלולים ומגמות בניהם בולטים מסלולים חדשניים כמו מגמת סייבר בשיתוף ייחודי עם יחידת 8200. בוגרי הישיבה ממשיכים ללימודים במכינות קדם צבאיות וישיבות הסדר מובילות, ומשתלבים ביחידות מובחרות בפיקוד וקצונה בצה"ל, באחוזים גבוהים במיוחד ביחס לכלל בוגרי התיכונים בארץ.

הרב חגי גרוס מקבל את הפרס (התמונה באדיבות משרד החינוך)

ישיבת אמי"ת כפר גנים הפכה למודל לשילוב תלמידים בעלי מוגבלויות במערכת החינוך.

מלבד דגש על רמת לימודים והצלחה בבחינות הבגרות, בבית החינוך השקעה רבה בעשייה החינוכית ובפעילות של חסד ותרומה לקהילה- בתוך הישיבה ומחוצה לה. מנהיגות חינוכית, מחויבות של הצוות החינוכי וגאוות יחידה יוצאת דופן הפכו את הישיבה לאבן שואבת לתלמידים מכל האזור.

 הרבחגי גרוס, ראש הישיבה: "תלמידינו מגיעים במשך שנות לימודיהם בישיבה לא רק להישגים לימודיים ומצוינות אקדמאית, אלא אף לצמיחה ערכית ואישית והופכים להיות שגרירים של רצון טוב בקהילות שלהם, לשילוב ולסובלנות". מנהל מינהל החינוך רמי הופנברג שעמד בראש הצוות שהכין את הישיבה לוועדות הפרס, ציין את שיתוף הפעולה הייחודי בין מפקחי משרד החינוך למערכת החינוך העירוני הן בבניית בתי ספר איכותיים והן בהובלתם לפרסים והצטיינות. זו השנה השנייה ברציפות שבית ספר מפ"ת זוכה בפרס החינוך הארצי, וזאת לאחר שבי"ס הוברמן זכה בפרס בשנה שעברה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...