פרלמנט הספורט של פ"ת אופטימי

22/08/2014
חדשות

במסגרת פרויקט פתיחת עונת הכדורגל של פורטל פ"ת, ולאחר שביקרנו אתמול בתוכנית הספורט של רדיו פ"ת, יצאנו היום לבקר בפרלמנט הספורט של העיר, שקיים היום ישיבה חגיגית ורבת משתתפים במיוחד לרגל האירוע.

פתח-תקוה, שהיתה פעם בירת הספורט של ישראל, ולא רק בכדורגל, איבדה כבר מזמן את הבכורה לערים אחרות, ומה שנותר בעיקר הם הזכרונות, וגם כמה עסקנים מצליחים.

יחד עם זאת, פרלמנט הספורט שנפגש בכל יום שישי בקפה 'המאפה הצרפתי' (קולנוע 'אורון' לשעבר), מגלה אופטימיות זהירה. אותו דור שאחראי על תקופת הזהב של הספורט המקומי, מבחין בניצנים של תקוה, לפחות בכל הקשור לכדורגל, במיוחד בהפועל של השנה, אם כי חוזה גם עונה סבירה לחניכים של רן בן שמעון.

שתתחיל כבר הליגה

לישיבה החגיגית היום, הגיעו בנוסף למשתתפים הקבועים כמה פנים חדשות, בינהם שינו זוארץ ופיני קינסטליך ממכבי פ"ת, גדעון מרקוס מהפועל פ"ת ועוד. לצערנו "החנונים ממנהלת הליגה" (כפי שמכנה אותם ראש עיריית חיפה יונה יהב) נכנעו לקולות ההפחדה שהגיעו מהמטורפים בעזה, ודחו את מחזור פתיחת הליגה למועד בלתי ידוע, אך כאמור בפ"ת כבר נשלמו ההכנות למשחק הפתיחה, ומעניין היה לשמוע את הדעות והתחזיות של דור הוטרנים לגבי סיכויי הקבוצות הפתח-תקוואיות השנה.

בני מזרחי, לשעבר כדורגלן במכבי פ"ת, צופה עונה חיובית בסה"כ: "מכבי אומנם נראית מדשדשת, אך אני צופה שלא תהיה בסכנת ירידה, ותצליח להעביר עונה רגועה בפלייאוף התחתון. הפועל, לדעתי, תהיה הפתעת העונה ותתברג בפלייאוף העליון".

גדעון מרקוס מהפועל מחזק: "ניהולית ומקצועית יש הרגשה שהפועל חוזרת לשנות התשעים ולצמרת הכדורגל הישראלי. מה שחשוב בעיקר הוא שהדרך נראית נכונה. לדעתי גם מכבי לא תהיה בתחתית".

גיורא קפלן, לשעבר בהפועל ונבחרת ישראל: "רואים בהפועל שינוי. הופתעתי לטובה במשחקי גביע הטוטו, ואני צופה לקבוצה עתיד ורוד. אני מאחל גם למכבי בהצלחה. זה יהיה לטובת העיר אם שני המועדונים יהיו בצמרת, והאיצטדיון יהיה מלא כמו פעם".

גם לאוהדים יש נציגות בפרלמנט (בתקוה שבקרוב גם בהנהלות הקבוצות). אוהד הפועל, משה סיגאוי: "אני מבסוט. לא נפלנו מקבוצת המיליונרים של באר-שבע וזה אומר הרבה. אני מאחל גם למכבי בהצלחה. יש להם הרבה שחקני בית ואני בטוח שיהיה דרבי מעניין השנה".

מר הפועל פ"ת, ניסים קלדרון, שהוא גם הרוח החיה מאחורי הפרלמנט, מגלה אופטימי זהירה: "אחרי כל מה שעברנו בשנים האחרונות, על פניו, נראה שעכשיו יש קצת סדר. אני מתפלל שתהיה קבוצה ראויה למען האוהדים הרבים. לפי משחקי גביע הטוטו יש קבוצה לוחמת וזקופת קומה. אני מאחל למאמן עידן בראון המון הצלחה".

מחכים לדרבי גם במגרש

מומחה הכדורגל הגרמני, משה מאירי, לשעבר מאמן במכבי וגם בהפועל, מנתח: "הפועל נראית טוב, אך מה שחשוב בעיקר הוא הניהול המסודר. רמה של קבוצה תלויה בניהול, וכשזה היה מחריד ראו את התוצאות. מגיע לדורון בן דקון המון תודה על כך שהציל את הקבוצה. אני לא בטוח כמה אנשים מודעים לכך. לגבי מכבי, אולי אני משוחד, אבל אני מאוד מאמין ברן בן שמעון ובאינטיליגנציה שלו. אם יהיה לו שקט וההתחלה תהיה טובה, הקבוצה תצליח השנה. גם החזרה של שינו זוארץ לקבוצה מעודדת".

חיים בכר, כדורגלן הפועל והנבחרת, ומחזיק גביע אסיה, מנתח את הפועל: "יש תחושה טובה. משחקים באופן מסודר ודינאמי. הקבוצה מאיימת הרבה על שער היריב. חשוב יהיה לשמור על יציבות".

את הפסיקה האחרונה נתנו, כנהוג גם בכדורגל וגם בפרלמנטים, לכבוד השופט יעקב שיינר, שמקווה גם הוא לעונה טובה של הפועל: "רואים בהפועל טביעת אצבע מקצועית. זה מתחיל להזכיר את התקופה של אברהם גרנט. אני חושב שעידן בראון הוא מאמן טוב בזכות עצמו, גם בלי עזרה של אחרים. יש גם עבודה טובה במחלקת הנוער, והלוואי שתהיה קבוצה טובה להרבה שנים. אני מקווה שהפועל תהיה הפתעה לטובה, והשנה אסתפק במרכז הטבלה".

נסיים בקריאה להנהלות של מכבי והפועל פ"ת להעניק מנוי של כבוד לכל שחקני העבר של הקבוצות, ובכך ליישם את הפתגם: "קבוצה שמכבדת את עברה – יש לה עתיד!"

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...