פרי עטם של תלמידי חטיבת בן גוריון נכלל בספר היצירות הארצי

14/06/2016
חדשות


יש כבוד - יצירותיהם של 18 תלמידי החטיבה מפתח תקווה נכללו בספר הארצי.

במהלך חודש מרץ 2016 התקיימה תחרות כתיבה ארצית בקרב תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים בארץ. התחרות התקיימה ביוזמת אגודת הסופרים העברים בישראל, מתקיימת זו השנה השנייה. השנה נוספו לתחרות גם תלמידי החטיבות העליונות. יוזמת ומארגנת התחרות היא הסופרת והמשוררת יהודית מליק.

יצירותיהם של הזוכים בתחרות נכנסו לספר היצירות הארצי מטעם המרכז לכתיבה יוצרת ע"ש חיים ושושנה מליק. הספר כולל 46 יצירות מקוריות, סיפורים או שירים, פרי עטם של התלמידים.

לתחרות התקבלו סיפורים או שירים קצרים ומקוריים פרי עטם של תלמידי כיתות ז'-י"ב. גם חטיבת הביניים "בן גוריון", בניהולו של אורן קמינצקי, לקחה חלק בתחרות זו. בספר עצמו נכללו כאמור 46 יצירות מכל רחבי הארץ, שנבחרו מתוך כ- 480 יצירות שנבחנו ונשפטו ע"י צוות של סופרים ומשוררים. בין 46 היצירות שנכללו בספר, נבחרו גם 18 יצירות של תלמידים מחטיבת הביניים בן גוריון משכבות ז'-ט' , אשר נבחרו פה אחד על ידי השופטים בתחרות ונמצאו ראויים להיכלל לספר. ביום  חמישי ה-9/6 התקיים טקס מרגש בבית הסופר ברחוב קפלן תל אביב, בו הוענק הספר לתלמידים הזוכים.

מנהל החטיבה אורן קמינצקי התייחס לזכייה: "בעידן בו הכתיבה והקריאה בקרב בני הנוער הולכים ומצטמצמים, והתלמידים בדור של היום עוסקים יותר ויותר ברשתות החברתיות ובסמארטפונים, היה לי חשוב שבית ספרי ייטול חלק בתחרות ייחודית זו. פניתי לרכזת הספרות בביה"ס – קרן מרקוס, וזו לקחה את המשימה בשתי ידיה, והפליאה בהכנת תלמידי החטיבה. ההישג הוא מרשים ומיוחד וגורם לגאווה גדולה לכל קהילת ביה"ס. ביה"ס שלח כ 40 יצירות לתחרות ומתוכן נבחרו 18. יישר כוח לקרן מרקוס ולתלמידים. אני מקווה שתלמידים אלה וזכייתם יהוו השראה גם לתלמידים נוספים לעסוק בכתיבה יוצרת".

לחדשות חינוך נוספות בפורטל פ"ת – לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...