פרויקט 140 שנה לאם המושבות בפורטל פ"ת נטו

08/01/2018
חדשות


פתח תקווה חוגגת 140 שנים ואנחנו כאן בשבילכם לאורך כל השנה בפרויקט מיוחד ובסיקורים שוטפים ונרחבים.

בט"ו באב ה' תרל"ח, 8 ביולי  1878 נוסדה המושבה פתח תקוה שמקור שמה לקוח מספר הושע - "ונתתי לה את כרמיה משם, ואת עמק עכור לפתח תקוה".

החל מחודש ינואר 2018 תציין פתח תקוה, אם המושבות, 140 שנה להיווסדה וכל הפעילויות המתוכננות של אגפי העירייה יהיו בסימן 140 לפתח תקוה.

האירוע שיפתח את חגיגות ה-140 הינו "הציפורים כאן מצייצות..." - כנס היסטוריה ושימור שיתקיים ביום רביעי 24.1.18 בשעה 17:30 באודיטוריום יד לבנים – לפרטים המלאים לחצו כאן.

לציון 140 לעיר הוחלט על עיצוב לוגו מיוחד שילווה את כל הפרסומים והעשייה. הלוגו עוצב ע"י המעצבת הגרפית ויויאן סהר. הלוגו משקף את היציבות וההיסטוריה של העיר, מול הדינאמיות והעמידה באתגרי החדשנות. הצבעים שנבחרו ללוגו הם צבעי האדמה - החום, הירוק והכתום המייצגים את הפרדסים של פתח תקוה בראשיתה. צבעי התכלת והצהוב  מייצגים את השמים והשמש המשדרים את המהות האופטימית של העיר.

ראש העיר איציק ברוורמן: "השנה העיר פתח תקוה חוגגת 140 שנים להיווסדה. אני מאמין כי מייסדי המושבה ומקימיה לא חלמו כי המושבה החקלאית תהפוך לעיר החמישית בגודלה במדינת ישראל, עיר בה חיים למעלה מ-260,000 תושבים ויש בה אזורי תעשייה נרחבים ומערכת חינוך משובחת. אנו נציין את יום ההולדת לעיר בפעילויות חינוך ותרבות שישתלבו בתכניות השנתיות, ונציין זאת כמובן בעדלאידע ובחגיגות יום העצמאות ה-70 למדינה. אני מאחל יום הולדת שמח לעיר ולתושבים".

כאמור, אנחנו כאן בפ"ת נטו פותחים פרויקט מיוחד שיימשך לאורך כל השנה, ובו, בנוסף לסיקורים הנרחבים של האירועים נעלה סיפורים אישיים וכתבות נוסטלגיות על פתח תקווה החל מיום היווסדה – מוזמנים לעקוב אחר המדור המיוחד ורשימת האירועים שתתעדכן באופן שוטף.

הפרויקט בשיתוף הארכיון לתולדות פתח תקווה בניהולה של גליה דובידזון, נוני ירון ארכיונאית ואחראית על אוספים מיוחדים, תיעוד בע"פ ומנהלת תוכן ניו-מדיה, וכמובן יקיר העיר וההיסטוריון שלה חבר המערכת ניסים קלדרון.

לכתבות נוספות בנושא 140 שנה לפתח תקווה – לחצו כאן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...