פרויקט חכם בשמש בפתח תקווה

04/03/2018
חדשות


לראשונה מתנדבות ממתנ"ס "עולמות" עברו הכשרה מתאימה וחונכות בתי ספר במסגרת פרויקט "חכם בשמש".

את כללי 'חכם בשמש' של האגודה למלחמה בסרטן כל ילד ישראלי מכיר: חיפוש צל, כובע, משקפי שמש, ביגוד ארוך ומגן, שעות בטוחות, מסנן קרינה ושתייה.

לאורך כל השנה, ובייחוד בשבוע המודעות לסרטן העור שמתקיים מדי שנה בחודש יוני, מדגישה האגודה למלחמה בסרטן את מסרי 'חכם בשמש', במטרה להעלות את מודעות הציבור, ובעיקר הדור הצעיר, לנזקים הנגרמים משהייה בשמש במהלך השעות הלא בטוחות – 16:00-10:00.

מכיוון שמרבית נזקי השמש, כולל סרטן העור, נובעים מחשיפה לשמש ובייחוד כוויות שמש בגיל הילדות, חשוב להיות חכמים בשמש, בכל פעילות המתקיימת בחוץ: בספורט, בפיקניקים, בגן השעשועים, בחזרות, בטקסים, בתנועות נוער, בטיולים, בחוף ים ובבריכה ועוד.

על מנת  להעביר את מסרי 'חכם בשמש' לילדים ובני הנוער בעיר פתח תקווה, יזמה האגודה למלחמה בסרטן בסיוע סניף האגודה בעיר, ובשיתוף עם מתנ"ס "עולמות" פרויקט ייחודי, במהלכו המתנדבות ממתנ"ס "עולמות" בראשותן של אורנה ביאל ושמחה גרנות, עברו הדרכה על ידי נציגי האגודה למלחמה בסרטן, וכעת הן נערכות להדרכות בבתי הספר ובהמשך גם בגני הילדים.

מינהל החינוך, האגף החינוך היסודי בראשותה של סיגלית הלל יאראק, רתם את כל מנהלי בתי הספר לפרויקט זה וההיענות הינה עצומה. המטרה היא להגיע לכמה שיותר ילדים ובני נוער, אשר ישמשו כשגרירים לנושא זה בביתם, אצל החברים ובכל מסגרת חברתית ומשפחתית שנמצאים בה וירחיבו את מעגלי ההשפעה. המטרה הסופית היא, הפחתת הסיכון לסרטן העור והצלת חיים של ממש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...