פרויקט "מעברים מטביעי חותם"‎ בביאליק

14/09/2017
חדשות


בבית הספר ביאליק בפתח תקווה בחרו בתהליך חינוכי חברתי המאפשר לילדי הגנים להגיע לכיתה א' בטוחים ונינוחים באמצעות תכנית "מעברים מטביעי חותם".

בתוכנית זו מתקיימים מפגשים של ילדי גן החובה עם בית הספר לאורך שנת הלימודים ושיאם מפגש עם חונכים בוגרים. לכל ילד מהגן מותאם חונך מכיתות ו' . מפגש ראשון עם החונכים מתקיים בבית הספר להכרות ראשונית, החלפת טלפונים וליצירת קשר בהמשך. מפגש שני מתקיים עם החונכים בגן הילדים למשחק משותף בסביבה הטבעית של הילדים הצעירים. בהמשך נרקמים קשרים חברתיים ומתקיימים מפגשים במהלך החופש הגדול. החונכים מהווים "אח בוגר" לילדים הצעירים.

שולרית קנטר מנהלת ביה"ס מסבירה: "במשך תקופת חיינו, אנו עוברים בין מסגרות רבות ומגוונות, מסגרות אלו דורשות מאתנו הסתגלות והתמודדות מחודשת בכל פעם. מעבר ראשון הינו מהבית לגן ומעבר שני מהגן לבית הספר. חלק מתהליך הבניית זהותם של התלמידים אנו מציידים אותם בכלים ערכיים חברתיים של נתינה, הקשבה, סובלנות והתנדבות."

מדברי הבוגרים: "לאחר החוויה המרגשת שאני חוויתי כילד בכיתה א' חיכיתי חמש שנים לרגע בו אני אהיה חונך של תלמיד בכיתה א' כדי שירגיש בטוח ונינוח עם כניסתנו לבית הספר."

מנהלת ביה"ס מוסיפה: "החונכים ממתינים לילדי כיתות א' בשער בית הספר בכל בוקר ומלווים אותם לכיתה, מניחים את הילקוט בכיתה ומזמנים להם התחברות חברתית עם ילדי הכיתה שלהם. במהלך הפסקת האוכל אוכלים יחד את ארוחת הבוקר. בימים הראשונים החונכים מלווים את ילדי א' במהלך הפסקות ויוזמים משחק משותף. מתקיימת קבלת שבת ראשונה משותפת וכן מגוון פעילויות יצירתיות ולימודיות נוספות. בהמשך נערך תהליך פרידה ובו ילדי כיתות א' יודעים כי החונך מכיתה ו' יישאר תמיד חבר שלהם והם יכולים תמיד לפנות אליו בכל עת."

צילום: ביה"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...