פציעות ספורט וטיפול בכף הרגל, הקרסול ופצעים

14/09/2021
בריאות ובטיחות


אנשים שעוסקים בספורט מועדים לתאונות, שחלקן קלות וחלקן מורכבות, אבל הן נפוצות. כדי למנוע פציעות ספורט, יש להתנהל בזהירות במהלך פעילות ספורטיבית, ולהבין את סוגי הפציעות השונות והטיפולים הזמינים לכף הרגל, לקרסול ולפצעים שהוכחו כיעילים ומוצגים במאמר זה.

מה החשיבות של רפואת ספורט במשחקים ספורטיביים ופעילות ספורט?

לרפואת ספורט במשחקים ובפעילויות ספורטיביות יש חשיבות רבה להשבת הבריאות האופטימלית של הספורטאי שנפצע. מלבד התאוששות מקיפה, רפואת ספורט נכונה משפרת גם את ביצועי הספורטאי. הסיבה לכך היא שתרופות מסוימות מעוררות את יכולת התפקוד של הגוף.

לפני הפעילות הספורטיבית, ספורטאים נדרשים לוודא שהם מוכנים למאמץ הגופני, ובכל מקרה של התרחשות פציעות ספורט, לפנות לקבלת טיפול במרפאה אמינה שמתמחה בטיפול בספורטאים.

פציעות ספורט וכושר גופני

רפואת ספורט וטיפול בכף הרגל, הקרסול ובפצעים מונעת פציעות, ומרפאה מהימנה מציעה מגוון טיפולים למניעת פציעות ספורט או טיפול בהן לאחר התרחשותן. הנה כמה מהפציעות השכיחות ביותר איתן מתמודדים ספורטאים:

פגיעה בגיד אכילס

מצב זה מתרחש כשהגיד הגדול ביותר בגוף סובל מפציעה. רוב הספורטאים שמעורבים בפעילות ספורטיבית מאומצת ומהירה סובלים מפגיעה בגיד אכילס.

חוץ מזה, אלו הן פציעות ספורט שמתרחשות כאשר מתבצעת נחיתה שגויה על כף הרגל. ספורטאים בגילאי שלושים ומעלה מועדים יותר לפגיעות בגיד אכילס.

פגיעת מפשעה

מתיחה נרחבת של שרירי המפשעה מובילה לפגיעה באזור. פציעות ספורט אלו נפוצות בקרב אנשים שעוסקים בפעילויות ריצה וקפיצה בתדירות גבוהה. שינוי כיוון פתאומי וקפיצה שאינה מתוכננת היטב מובילים לפגיעות מפשעה.

פגיעות שוקיים

פציעות ספורט אלו נקראות גם תסמונת המתח הטיביאלי המדיאלי, והן מתרחשות כשקיימת דלקת בעצם השוק, שהיא העצם החזקה והגדולה ביותר מתחת לחוליות הברכיים. במקרים מסוימים, המצב מלווה גם בדלקת ברקמות החיבור.

בין הגורמים המובילים לפציעה ספורטיבית זו נכללים נעילת נעליים שאינן מתאימות, היעדר הקפדה על שגרות חימום וקירור, וחולשת ירכיים ושרירי ליבה.

מרפק טניס

פציעות ספורט אלו נגרמות כתוצאה מנפיחות גידים. נכון שספורטאי טניס מועדים יותר לפציעה זו, אבל גם ספורטאים אחרים עלולים לסבול מהפגיעה. כל עוד אתם עוסקים בפעילויות גופניות מאומצות, אתם מועדים לפגיעת מרפק טניס.

רוב הזמן, פגיעה זו מובילה לדלקת השרירים בזרועות, וספורטאים מגילאי ארבעים ומעלה נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח מרפק טניס.

פגיעה בברך

פגיעה זו משפיעה על רצועות הברך, שהן רקמות חיבור גמישות וקשיחות שמקשרות סחוסים ועצמות. רוב הספורטאים שסובלים מפציעה בברך נפגעים ברצועה צולבת קדמית.

קרע בגיד הכתף

פציעות ספורט אלו משפיעות על קבוצת הגידים והשרירים לאורך מפרק הכתף, ומתרחשות בעקבות תנועות חוזרות במשך פרק זמן ממושך. חלק מהספורטאים סובלים מפציעה זו גם לאחר הרמת חפצים כבדים. קיימים שני סוגים של קריעות גידים בכתף: קרע חלקי וקרע מלא.

קרע חלקי מתרחש כשאחד מהשרירים נפצע, וקרע מלא מתרחש כשכל הרקמות שמרכיבות את גיד הכתף ניזוקות.

בשורה התחתונה, חשוב להבין שכמעט כל הספורטאים מועדים לפציעות

פציעות ספורט מתרחשות כשהמפרקים מתאמצים מדי. במקרים קיצוניים, השרירים עלולים להיקרע, והפציעה מתרחשת כשמופעל לחץ מהיר וחזק על הגוף.

וזה לא הכול. ספורטאים שאינם מקפידים על שגרת תרגילי חימום וקירור מועדים לפציעות ספורט, כשהשרירים חלשים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...