פעילות מרתקת בבריכת החורף

16/03/2015
איכות חיים

כחלק מהמאמץ הארצי של החברה להגנת הטבע להציל ערכי טבע נדירים - בריכות חורף במדינה, התקיים ביום שישי ה- 13/3 לראשונה בעיר יום חשיפה של בריכות החורף הנמצאות בצפון העיר, בין שכונת אם המושבות לירקון.

במסגרת האסטרטגיה הסביבתית בעיר פתח תקווה מתקיימות פעילויות רבות בתחום צפרות, שימור מבנים, מגוון ביולוגי בעיר ופעילות זו משתלבת במגמה.

ביום שישי, 13.3.15, הקימה החברה להגנת הטבע 5 עמדות הסברה אליהן הגיעו כ- 150 תלמידים מבית ספר אהוד מנור, הסמוך לאיזור השלוליות, עם המנהלת ניבה קפלן, לפעילות שנמשכה כשעתיים. לאירוע הצטרפו גם ראש העיר פ"ת איציק ברוורמן, סגן רה"ע וראש מינהל החינוך איציק ישראל וראש האגף לאיכות הסביבה, עו"ד אורנה דוידאי.

צילום: זאב שטרן

בעמדות למדו הילדים על היצורים החיים בתוך הבריכה וחשיבותם, על הצמחייה, על הציפורים באזור, ושותפו בסדנת יצירה ובניית מסתורים בסמוך לבריכה. הארגון, ההקשבה והביצוע היו מצוינים. אגפי הפיקוח והתברואה סייעו בנושא ובפעילות.

את האירוע ארגנו אליאנא סובול מאגף איכה"ס ושרה אורכה מהחברה להגנת הטבע.

אורנה דוידאי ראשת האגף לאיכות הסביבה: "האירוע משתלב במגמה להציל ערכי טבע נדירים. בעקבות האירוע המוצלח יש נכונות להמשיך ולפתח את השמירה והלימוד על בריכות החורף, והאגף לאיכות הסביבה בשיתוף החברה להגנת הטבע יערך בהתאם".

צילום: זאב שטרן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...