פסנתרו של נתן מרגלית ז"ל נתרם להיכל התרבות פתח תקוה

14/11/2016
חדשות

נתן מרגלית ז"ל, מי שהיה המנצח המיתולוגי של מקהלת "נווה שיר", הכשיר דורות של חובבי שירה ומוסיקה, הקים את מקהלת נווה שיר וניצח עליה במשך שנים רבות.

אחד מאולמות הספח בהיכל התרבות קרוי על שמו, ומקהלת נווה שיר הפועלת במסגרת אגף התרבות בעירייה החלה לפעול באולם זה. אחייניתו של נתן מרגלית, ענת דור, ממשיכה את דרכו ומנצחת על מקהלת הבוגרות של "נווה שיר".

לאחרונה, החליטה אלמנתו של נתן, איילה מרגלית לתרום להיכל את הפסנתר עליו עבד ויצר במשך כל השנים, ובימים אלה הגיע הפסנתר להיכל התרבות. פסנתר נוסף נתרם לפני כשנתיים ע"י משפחה פתח תקוואית והוא משמש כפסנתר שני על במת ההיכל.

בנוסף נמצאים בהיכל שני פסנתרים היסטוריים, האחד הוא הפסנתר הראשון שהיה בפתח תקוה ונתרם ע"י משפחת סלומון ממייסדי העיר, והשני, הינו פסנתר עליו עבד ויצר המלחין נחצ'ה היימן אשר הלך לעולמו. על פסנתר זה הולחנו למעלה מ-350 משיריו. וכמובן על במת ההיכל נמצא מיום ההקמה, פסנתר כנף עליו ניגנו מיטב האמנים והיוצרים, ובאמצעותו מבוצעים מיטב הקונצרטים וההופעות שבהיכל.

ראש עיריית פ"ת איציק ברוורמן, יושב ראש ההיכל אבי בלושטיין ומנכ"ל היכל התרבות פתח תקוה אריה ימיני רואים חשיבות רבה בשילוב שבין היצירה האמנותית לבין הקשר החם עם הקהילה.

ברוורמן: "זהו כבוד גדול עבורנו לקבל להיכל התרבות את הפסנתר של נתן מרגלית ז"ל שהיה איש תרבות ורוח, מוסיקאי נפלא ומנצח שהיגע להישגים מרשימים מאד עם מקהלת נווה שיר, וכמובן את הפסנתר של נחום היימן ז"ל, אושיית תרבות, שאנו נזכה לשמר את יצירותיו המופלאות בבית פיק"א". 

(התמונות מאלבום המשפחה)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...