פסיכיאטר פרטי: לאפשר לאהובים עלינו החלמה מלאה

30/03/2021
איכות חיים


מרכזי האשפוז הפסיכיאטרי זכו לשם לא כל-כך מחמיא בעולם, בצדק או שלא בצדק, שכן חשוב לזכור כי אלו שמגיעים לאשפוז, ובעיקר לאשפוז בכפייה במחלקה פסיכיאטרית סגורה, לרוב זקוקים עד מאוד לעזרתו של פסיכיאטר. פרטי המקרים השונים המגיעים למחלקות הפסיכיאטריות, בין אם מאניה דפרסיה חמורה ובין אם נטיות אובדניות או אף התקף הזיות ודלוזיות, הם לרוב קשים עד מאוד, ואין ברירה אלא לכפות עליהם טיפול בכדי להצילם מעצמם, להצילם מהמחלה שהתגנבה עליהם, ולכדה אותם ברשתה הנוראית.

קבלת עזרה פסיכיאטר פרטי היא הזדמנות יוצאת מגדר הרגיל לתמוך באהובים עלינו, לעזור באמת, לעטוף אותם במערך תמיכה צמוד שמאפשר להם להגיע בחזרה למצב של איזון מנטאלי בכפפות של משי. לא עוד מחלקה מרוחקת בבית החולים, ולא עוד אשפוז רחוק בבית חולים פסיכיאטרי מבודד, הפסיכיאטריה הפרטית מציעה עולם אחר של ריפוי, אפילו אצלכם בבית.

אשפוז בית עם פסיכיאטר פרטי

בסופו של דבר, הפסיכיאטר הינו מטפל מוסמך, ולא רק בעל סמכות רפואית, אלא גם בעל יכולות אישיות של ניהול המצב והבנתו, מפגש אנושי חומל ומקצועי עם האדם הסובל, ובחירה נבונה של דרכי הריפוי, בין אם התרופות הפסיכיאטריות, השיחה, בחירת הפעילות היומיומית הנדרשת כשגרה לריפוי, וכיו"ב.

אלו שלא רוצים להיכנס למוסד סגור, ולמצוא מענה למזורם בצורה יותר אישית, ובדיסקרטיות מלאה, יכולים לבחור באחת משתי אפשרויות:

* אשפוז בית – שהות בסביבה המוכרת והידועה מקנה אלמנט של תחושת ביטחון ושלווה, שמחליפה לטובה את המעבר החד לבית החולים הזר והשונה כל כך, סביבה לא מוכרת, שנחווית לעיתים כעוינת. מעבר לסביבה המוכרת, ההזדמנות הנוספת היא לפגוש פעילויות שוטפות הכרחיות בביתו של המטופל, ובעצם לחוות את תחושת הריפוי ההטמעות בחזרה באורח החיים השוטף תורמת רבות לריפוי

* מרכז אשפוז פרטי – לא עוד מחלקה ציבורית עמוסה, אשפוז במוסד פסיכיאטרי פרטי מאפשר למטופל לחוות את הריפוי אחרת, בסביבה יותר אישית, יותר קרובה, עם השגחה אישית 24 שעות ביממה, לצד סל שיקומי רחב שאינו קיים בסביבה הביתית – טיפולים פרטניים יומיומיים, שיחות אימון, טיפולים משלימים, הדרכה ספורטיבית מותאמת, וכיו"ב, ובעצם מאפשרת למחלים להיתמך מכל העולמות

למי מתאים אשפוז בית ופסיכיאטר פרטי?

האשפוז הפסיכיאטרי הפרטי מתאים לסובלים ממגוון רחב של הפרעות נפשיות וקשיים נפשיים חמורים, כאלו המונעים מהם להשתלב בקהילה בצורה בריאה ונאותה, ופוגמים בצורה קריטית באיכות חיים (ולעיתים אף מסכנים את חייהם).

אלו הסובלים מהתמכרויות (הימורים, אלכוהול וכיו"ב), פוסט טראומה קשה (PTST), שינויים חמורים במצבי רוח קיצוניים (דו קוטביות\בי פולאריות), אלו הם חלק מהאנשים הנסמכים, במקרה הטוב, על אשפוז פסיכיאטרי ביתי או במוסד פרטי ודיסקרטי, לצד מפגש עם פסיכיאטר פרטי ומעקב צמוד של עשרים וארבע שבע, בכדי להגיע לאיזון כמה שיותר מהר, וכמה שיותר יציב.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...