פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי פתח-תקווה

23/02/2016
חדשות

מיטב אמני הכליזמר בעולם יופיעו על בימת היכל התרבות בפתח תקווה במסגרת פסטיבל "כליזמרים עם קול הנשמה", ביום שלישי - 29.3 בשעה 17:00.

הפקת מקור שתפגיש את עולם הניגונים וחצרות העיירה היהודית עם מגוון תרבויות וסגנונות מוזיקליים מרחבי הגלובוס: מהצ'ארדש ההונגרי ועד לניגון הרומני, ניגוני חתונה מולדוביים לצד ניגוני מירון הארצישראליים וניגוני ריקודים מחצרות חסידים.

חנן בר סלע (צילום: ניב קלדרון)

האמן המרכזי שיופיע בפסטיבל יהיה וירטואוז חליל הפאן ממולדובה קונסטנטין מוסקוביץ', שמגיע ארצה במיוחד עבור המופע. מוסקוביץ' נחשב כיום לנגן חליל הפאן הטוב בעולם עם יכולות שליטה לא אנושיות על הכלי במגוון של סגנונות - מוסיקה מולדובית, צוענית, כלייזמר ומוסיקת עולם. על אף שאינו יהודי, החיבור שלו לארץ ולמוסיקה היהודית הוא מיוחד במינו. סבו היה יהודי והוא מספר בכל הזדמנות על הקשר המיוחד שהוא מרגיש לתרבות היהודית.

לצידו של מוסקוביץ' יופיעו: אמן הכינור הבינלאומי מירל רזניק, וירטואוז האקורדיון אמיל אייבינדר, אמן הקלרינט הבינ"ל (והמנהל האמנותי של הפסטיבל) חנן בר סלע, אמן התופים וכלי ההקשה יוסי פפו לוי, נגן האקורדיון שמואל מולה סייביץ', הבסיסט מני כץ והפסנתרן גלעד כץ.

המופע שיופק ע"י "מזמור" בשיתוף מנהלת הגמלאים בפ"ת וצוות היכל התרבות פ"ת, יתקיים במעמד ראש העיר פ"ת עו"ד יצחק ברוורמן, אשר שוקר יו"ר מנהלת הגמלאים, יו"ר היכל התרבות אבי בלושטיין, ומנכ"ל ויוזם המופע ההיכל אריה ימיני, כחלק משורה של מופעים והפקות מקור שיוזם ההיכל. המופע מסובסד לגמלאים ע"י מנהלת גמלאי פ"ת בניהולה של דליה גאוני.

קונסטנטין מוסקוביץ' (צילום: יח"צ)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...