פלאטפוס - איך מטפלים

25/09/2019
בריאות ובטיחות


לא מעט אנשים, צעירים ומבוגרים, מתמודדים עם פלאטפוס בכף הרגל. זה מצב לא נעים, אך אפשר לטפל בו בדרכים יחסית פשוטות, וניתן להתגבר עליו גם בלי טיפול משמעותי. עם זאת, בשביל לא להחמיר את הבעיה יתר על המידה, אזי שצריך לבצע את הטיפול בצורה מושכלת וכמובן תוך כדי פיקוח של גורם מוסמך.

לפני שנסביר כיצד מטפלים בפלטפוס, חשוב להבין מה זה בכלל. כשלבן אדם יש פלטפוס, הכוונה היא שיש לו כף רגל שטוחה. במצב טבעי, כפות הרגליים שלנו הן בצורת קשת מעט כפופה, מה שמאפשר לנו לשמור על הגמישות ומספק לנו שלוש נקודות מגע בולטות בכף הרגל, עקב, קשת אורכית וקשת קדמית אשר נמצאת בין כריות האצבעות.

שלושת הנקודות מאפשרות לנו לבלום זעזועים בכל פעם כשאנחנו דורכים על כף הרגל, וכך אנחנו לחלק בצורה נכונה את המשקל שלנו מבלי לגרום נזק לעצמות של כף הרגל. ברגע שזה לא קורה, אז אנחנו פשוט חווים קריסה, מה שיכול לגרום תחושת כאב גם בחלקים אחרים של הגוף, הכאב מוקרן למשל, לגפה התחתונה, לאגן ואפילו לגב שלנו.

הטיפול בפלטפוס, כאמור יכול להתבצע בדרכים שונות. על פי רוב, אם מדובר במצב קל, אז כל מה שיידרש, זו מנוחה, שימוש בתרופות משככי כאבים, ירידה במשקל על מנת להקטין את הלחץ על כף הרגל. במקרה וזה לא מספק אז יש צורך להשתמש ברפידות ומדרסים אורטופדיים שעשויים גם להקל על הכאב וגם לספק תמיכה לכף הרגל, וכן חשוב לעשות תרגילי מתיחות בשביל לסייע לפעילות הגיד.

אנחנו יכולים למצוא מדרסים בפתח תקווה ובמגוון חנויות נוספות, כפי שנוכל לראות בחלק הבא של המאמר, יש חשיבות גדולה איפה אנחנו קונים את המדרסים ואצל מי אנחנו קונים. בניגוד למה שאנשים רבים נוטים לחשוב, לא בכל מקום אפשר ונכון לקנות מדרסים.

איפה נכון לקנות מדרסים ומדוע דווקא שם

לא בכל מקום אנחנו נמצא את המוצר הנכון עבורנו. לא רק במקומות מבודדים יחסית (אין טעם, למשל, לחפש מדרסים במצפה רמון) – זאת לא תמיד משימה פשוטה גם למי שמחפש מדרסים בפתח תקווה או בערים אחרות במרכז. יש לא מעט חנויות או בתי מרקחת, שיציעו לנו רפידות ומדרסים שאינם מותאמים עבורנו, מסיבה מאוד פשוטה, הם לא יוצרו על פי התאמה אישית.

כל אחד צריך להשתמש במדרסים שיוצרו במיוחד עבורו על פי התאמה אישית, אשר מבוצעת בחנות או במכון האורתופדי, בעת תהליך האבחון ולפני שרוכשים את המוצר. הסיבה היא, לכל אחד מאיתנו יש כף רגל במבנה שונה ולכן חשוב לקנות אך ורק מדרסים שהותאמו עבורנו באופן אישי.

לכן, אם אנחנו מתמודדים עם פלטפוס, חשוב מאוד שאנחנו נקנה מוצר אך ורק בחנות או מכון אורתופדי, מקום שאנחנו יכולים לסמוך עליו, שידע לאבחן נכון את המצב ולספק לנו מוצר שמותאם עבורנו באופן אישי על פי מבנה כף הרגל.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...