פינות זולה - כיצד יוצרים פינת זולה

18/03/2019
עיצוב ויופי


הרבה פעמים אנחנו יכולים לשמוע ולקרוא על מקומות שיש בהן פינת זולה. פינה זו, שהמקור שלה במובנים רבים הוא מהטארבינים המוכרים מחופי הים, מאוהלי אירוח וחושות אשר נהוג למצוא לא מעט במקומות שונים בארץ, בפרט חופי ים וכן בפנינות טבע שונות.

אך הרעיון של פינות זולה כפי שאנחנו יכולים לראות אותו היום באולמות אירועים, גני אירועים ואפילו בחצרות ובגינות פרטיות, הוא מן הסתם שונה במעט מהרעיון של הפינות בטארבינים ובחושות שמוכרים לנו מביקורים בחופי ים ומקומות דומים. הוא שונה, גם בגלל שמדובר על פינות הרבה יותר אסתטיות, הרבה יותר מעוצבות, בוודאי הרבה יותר חדשניות, שלא נדבר על כך שבמקרים רבים אותן פינות נראות יותר "בורגניות", כך הן גם במהותן, בנוסף צריך לומר, שמדובר על פינות הרבה יותר אטרקטיביות ומתאימות לצרכים של המבלים בהן.

פינות זולה נוצרות במקומות שונים מתוך כוונה לייצר מקום קליל, זורם, נעים יותר, מקום פחות רשמי. לצד הריהוט הקלאסי בגני אירועים, אולמות אירועים ומקומות אחרים, הרי שכאן אנחנו יכולים למצוא משהו הרבה יותר קליל, הרבה יותר זורם. בין אם זה מתוך כוונה לשמש מקום לקבלת פנים ובין אם זה מתוך כוונה לשמש מקום בו אפשר לנוח ולהירגע בין לבין, בין הריקודים, בין הארוחות, לנהל שיחות סמול טוק ועוד.

חשוב להדגיש, אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של פינות זולה. אנחנו יכולים לייצר פינה כזו בהתאם למה שקיים באוהלים או טראבינים שונים, קרי אוהלים, מזרונים וכדומה, אך סביר להניח שאנחנו נחפש הרבה יותר אטרקטיבי מבחינת עיצוב וגם מבחינת נוחות. בחלק הבא של המאמר אנחנו נתייחס לכמה פריטים שיכולים להתאים לכך.

כיצד ליצור פינת זולה מתאימה

בשלב הראשון אנחנו צריכים לבחון את השטח שעומד לרשותנו, מה בדיוק אנחנו יכולים לייצר, במה בדיוק אנחנו יכולים להשתמש, מה גודל השטח שעומד לרשותנו נטו.

בשלב השני אנחנו צריכים לשאול את עצמנו כיצד אנחנו משתמשים בכל זה, איך אנחנו מחלקים את השטח כך שנוכל להעמיד בו פינות זולה שונות מצד אחד, ומצד שני כך שנוכל להשתמש בשטח שעומד לרשותנו גם לצרכים אחרים.

בשלב השלישי אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה תנאי המקום ומה אנחנו יכולים להציב במקום. יש הבדל בין גן אירועים פתוח לאולם אירועים, יש הבדל בין גן אירועים בטבע לבין גן שנמצא בחוף הים. בכל מקום כזה נוכל להציב פינת זולה אחרת.

בשלב הרביעי, נשאל את עצמנו כיצד זה משתלב עם העיצוב במקום וכיצד כל הפריטים של הפינה משתלבים אחד עם השני.

מה אנחנו יכולים להציב בפינת זולה? פופים, ספות, כורסאות, שטיחים, שולחנות נמוכים, כסאות בר, ועוד שורה ארוכה של דברים לשימוש או לקישוט המקום בצורה יפה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...