עריכת תמונות - איך עושים את זה

16/11/2020
איכות חיים

בעולם הדיגיטל אנשי המקצוע בתחום הפרסום, השיווק, בניית האתרים וקידומם משתמשים בתמונות רבות באופן יום יומי. מי שיש לו לקוחות רבים שכל אחד מהם עוסק בקטגוריה אחרת, מחפש כל יום תמונות בטיב מעולה באתרים השונים.

בנוסף לכך אנשי הדיגיטל מעלים תמונות רבות מתוך מאגר של צילומים שהם או הצלמים של החברה צילמו באופן ייעודי למטרה זו או אחרת.

תוכנת פוטושופ

תוכנת פוטושופ היא אחת התוכנות המרכזיות שנעשה בהם שימוש רב בנושא עריכת תמונות. הפונקציות השונות מסייעות לצלמים לבצע ריטוש של תמונות, הורדת פריטים שאינם נחוצים או רצויים כמו קעקועים, כתמי לידה, קמטים ועוד. כמו כן אפשר לבצע תיקונים שונים בנראות כמו הסרת איפור או אודם, תיקון בגודלו של האדם, הצרה של גופו של אדם שמן, הגבהה מעט של אדם שהוא נמוך וכו'.

בדרך זו חברות אופנה יוצרות את המראה הנחוץ של הדוגמנים המתאים לטרנד האופנתי של הבגדים שלהם. השינויים הם לעיתים מהותיים ויוצרים שינוי משמעותי בנראותו של כל דוגמן.

בתוכנת פוטושופ מבצעים עריכה עבור חברת רבות אשר עוסקות בתחומי עשייה שונים כמו חברות נדל"ן כדי שהלקוחות הפוטנציאליים יראו כיצד נראה הבניין, כל אחת מהדירות, המרפסות, סביבת המגורים ועוד. ההדמיות הללו ממחישות באופן ברור נראות עתידית של מבנה שנמצא בהקמה ולכן יש לשימוש זה יתרונות עצומים בעבודה היום יומית.

פעמים רבות מעלים את ההדמיה הזו גם לאתרי האינטרנט כדי שהלקוחות יתרשמו מהמגדלים שאמורים להיבנות עבור מגורים, משרדים, בתי מלון ועוד. הפרספקטיבה הזו מסייעת מאד גם למי שרואה את התמונות הערוכות וכך הנתונים נראים הרבה יותר מובנים ואין צורך להפעיל דמיון.

תוכנת לייטרום

בשנים האחרונות תופסת תאוצה תוכנה חדשה ששמה לייטרום. מדובר בתוכנה מצוינת אשר מסייעת בעריכה של תמונות עבור צלמים מקצועיים וגם עבור מי שנמצא בתחילת הדרך שלו והוא צלם חובב.

זוהי תוכנה שפותחה גם היא על ידי חברתADOBE  שפיתחה גם את תוכנת פוטושופ. התוכנה מאפשרת ביצוע של ליטוש, ארגון, עריכה, חיתוכים, תיקון עיוותים, עיבוד וצפייה בתמונות דיגיטליות ועם זאת היא שומרת במקביל את התמונות המקוריות.

השימוש בתוכנה מתבצע על ידי הפעלת הקטלוג שלה, אחסון התמונות בתוך הספרייה המקוטלגת כך שיהיה קל למצוא ולשלוף את התמונות הנדרשות. יש בה גם פונקציות ייחודיות כמו מודול מצגות, מודול, ווב, הדפסה ומפה.

זוהי תוכנה מתקדמת מאד וכדי להכיר את כל הפונקציות כדי להשתמש בהן לאורך ביצוע העבודות השונות מומלץ להירשם ולהשתתף בקורס חדשני אשר שופך אור על כל ההתנהלות בתוכנה החדשה על כל רבדיה. חלק גדול מהפונקציות הללו יקלו מאד על הצלמים בביצוע העבודה השוטפת ולכן חשוב מאד להיות מקצועיים בכל הקשור לעריכת תמונות וללמוד גם קורס לייטרום.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...