ערב מחווה לברוך אורן - מנהלו הראשון של בית יד לבנים בפ"ת

29/04/2018
חדשות


ב- 25 באפריל התקיים בקריית המוזיאונים יד לבנים ערב מחווה לבית יד לבנים בפתח תקוה ולמנהלו האגדי ברוך אורן.

הערב אורגן על יד הארכיון לתולדות פתח תקוה ע"ש עודד ירקוני בשיתוף עם אגף לאומנויות פלסטיות במינהל התרבות במסגרת חגיגות ה- 140 שנה להיווסדה של פתח תקוה.

בערב עלה על נס פועלו של ברוך אורן שעיצב את בית יד לבנים כמוסד חינוך לערכי הנצחה, לצד פיתוח ערכי תרבות, אמנות וחינוך – החזון ומימושו לראשונה בפתח תקוה, כמו גם הפיכתו למודל של מוסדות תרבות בערים אחרות .

ראש העיר איציק ברוורמן: "בית יד לָבנים בפתח תקוה היה מאז ראשיתו אבן שואבת לפעילויות חינוך ותרבות. בית שוקק חיים, אשר השכיל לשלב בין היותו מרחב ציבורי לבין היותו "בית פרטי" לכל אחת ואחד מבני משפחות הנופלים. השילוב הייחודי הזה בין ציבורי לפרטי יצר תמהיל מיוחד במינו, שהיום נראה ברור מאליו, אך בזמנו היה זה בגדר חידוש. חזון הבית ותוכנו נוהלו בידי ברוך אורן, מנהלו המיתולוגי של בית יד-לבנים, איש תרבות וחינוך, אח שכול, אדם כריזמטי ומעורר השראה, אשר זכה בשנת 1980 בפרס ישראל בגין פעילותו ותרומתו הרבה להקמת הבית ולהנצחת חללי מערכות ישראל".

מנהלת הארכיון, גליה דובידזון אמרה כי לארכיון העיר זכות גדולה להמשיך את פועלו ולהסתכל על החברה, על האנשים ולעסוק בארכיונאות חברתית – תרבותית המעניקה להם שירותים מיוחדים ומשפיעה חיובית על רווחת הציבור.

בנו של ברוך אורן, מנחם, הודה למארגנים והביע הערכה רבה על שימור הזיכרון של אביו ועל המשך פועלו.

בערב הוקרן סרט תיעודי "הבית" בבימוי של צוות "דוקו פתח תקוה", הופיעה להקת בית חינוך "יד לבנים" והוצגו קטעי משחק של צוות החינוך של מוזיאון ראשונים לתולדות פתח תקוה בלווי תסכית מקורי מאת ברוך אורן.

הערב התקיים לצד התערוכה של האוצרת סיגל קרינסקי, המוקדשת לבית יד לבנים ולברוך אורן ומציגה פריטי אמנות לצד הפריטים מאוצרות הארכיון.

(צילום: זאב שטרן)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...