ערב לציון 35 שנה לעליית יהודי אתיופיה

29/03/2016

בשבוע שעבר התקיים אירוע חגיגי לציון 35 שנה לעליית יהודי אתיופיה. האירוע, שהופק ע"י המחלקה לקליטת יוצאי אתיופיה - אגף הקליטה (בחסות משרד הקליטה), התקיים בהיכל התרבות ונכחו בו כ- 650 איש, ביניהם רב העיר הרב מיכה הלוי, נציגת משרד הקליטה חנה וזאנה, רעיה לייכטמנוב, נבחרי ציבור, פעילים ומתנדבים.

במהלך הערב הוקרן סרטון שהופק לטובת הערב  ובו דמויות בולטות בעיר פתח תקוה אשר תרמו לחברה בכלל ולעיר פתח תקוה בפרט, בסיום הסרטון הוענקו להם תעודות הוקרה על פועלם.

מקבלי תעודות ההוקרה:

זכריאס יונה פעיל עליה, בנו של יונה בוגלה ז"ל מי שמכונה "הרצל של הקהילה האתיופית".

ח"כ לשעבר פנינה תמנו שטה, פעילה חברתית.

שרונה בירו נגטו, מנהלת בכירה בעמותת "עולים ביחד" העוסקת בתעסוקת אקדמאים יוצאי אתיופיה.

רב סרן שמואל מטקה, קצין בפיקוד העורף.

ראש העיר וראש אגף הקליטה איציק ברוורמן: "בתחילת שנות השמונים עלו לפתח תקוה כ- 3,500 עולים חדשים בני העדה האתיופית, והיום הם חלק מ 8,000 תושבים בני העדה האתיופית, החיים בעיר. עיריית פתח תקוה ואגף הקליטה עושים כל שניתן כדי שקליטת העולים בעיר תהיה קליטה מיטבית. אנו מסייעים לתושבים המעוניינים להשלים השכלה ללמוד לימודי העשרה ולימודי שפה, וכן ללמוד מקצוע. אנו מקיימים סדנאות, סיורים להכרת הארץ, הכשרות מקצועיות ופרויקטים ייחודים כמו פרויקט לילדים מחוננים בני העדה, וכמובן ממשיכים לקדם את בנייתו של המרכז הרוחני הצמוד למועדון של הקהילה האתיופית ברחוב כנסת ישראל".

רעיה לייכטמנוב, מנהלת אגף לקליטת עלייה: "אגף הקליטה באמצעות המחלקה לקליטת יוצאי אתיופיה ,מפעיל תוכניות רבות בתחומים רבים הכשרות מקצועיות, תרבות ואומנות, תוכניות לילדים ונוער, השכלה למבוגרים ופרויקטים נוספים. אני מאוד שמחה על קיום הערב המדהים הזה. חשוב לנו שהקהילה תשמור על המסורת והתרבות הייחודית לה".

דניאל מהרט, מנהל המחלקה לקליטת יוצאי אתיופיה: "המחלקה לקליטת יוצאי אתיופיה שמה דגש לשמר את המסורת והתרבות של הקהילה, דרך ציון של חגים שמזוהים עם יהדות אתיופיה ודרך הנחלתם לדורות הבאים באמצעות מוזיקה, אומנות ועוד".

בהמשך הירצה ראש המוסד לשעבר שבתאי שביט על עליית יהודי אתיופיה בשנות השמונים, וסיפק ההצצה נדירה על הפעילויות החשאיות של העלייה במרוצת השנים.

לקראת סיום הערב התקיים מופע של להקת הילדים מולועלם – להקה מסורתית ייצוגית של אגף הקליטה שמורכבת מילדים בני הקהילה האתיופית תושבי פ"ת, והופעה מלהיבה של הזמרת הבינלאומית, האהובה על הקהילה האתיופית, אמסל מטקה, בליווי להקת באתי.

(צילום: דובר העירייה)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...