ערב לזכרו של המלחין דב אהרוני ז"ל

29/11/2016
חדשות מקומיות

דב אהרוני (דובי) נולד בירושלים למשפחה מוזיקלית, אביו ודודו ניגנו בתזמורת קול ישראל. כבר בילדותו התגלה כשרונו המוזיקלי ולמד פסנתר אצל שני מורים, ובהיותו בן שש עשרה וחצי הלחין את אחד השירים היפים שנכתבו בארץ - "עין גדי". החל משנת 1981 התגורר דב בפתח תקוה.

השיר עין גדי נכתב בשנת 1959 כשלוש שנים לאחר הקמת היישוב בעין גדי. באותה שנה יצאו תלמידי י"א מבית ספר "בית חינוך" בירושלים, בני 16.5 לשירות לאומי בקיבוץ "עין גדי", ביניהם היו איתן פרץ ודובי אהרוני. באחד הימים עלה פרץ לגבעה המשקיפה על המדבר ונופיו המרהיבים, התיישב ליד המעיין והמילים פשוט זרמו אל דף הנייר מעצמן. עם סיום הכתיבה הראה איתן את המילים לחברו דובי, שבו במקום הלחין את השיר.

דובי מנגן על רקע עין גדי (אלבום המשפחה)

דב למד באקדמיה למוזיקה ע"ש רובין בירושלים, וכשסיים את לימודיו הופיע כנגן פסנתר בהצגות ומופעים, ליווה זמרים ומקהלות, הדריך תזמורות, ניגן בפסטיבל ערד ובפסטיבל הכליזמרים, וכל העת המשיך ליצור ולהלחין.

רועי אהרוני, בנו של דב מספר: "מדובר בערב שבו יבוצעו מיטב מהשירים שהלחין, שחלקם הגדול לא הוקלטו או בוצעו פעמים בודדות בלבד, אם בכלל. במהלך הערב תהיה נגיעה גם בצדדים אחרים של אבי כמלחין וכמוזיקאי. תהליך העבודה על הערב עצמו מרגש מאוד עבורנו שכן גם לנו, המשפחה הקרובה מדובר בהזדמנות ראשונה לשמוע חלק מהשירים ולראות אותם בעצם "יוצאים מהמגירה" ותופסים חיים משלהם. למעשה, את הערב תכננו לקיים עוד בחייו, במתכונת מצומצמת יותר של המשפחה הקרובה בלבד, כשאת בחירת השירים שיבוצעו הוא עשה, אך לצערנו לא הספקנו. על כן, החלטנו להפיק את הערב בצורה הכי מקצועית שאפשר על מנת להציג את היצירה שלו בצורה הטובה ביותר".

האירוע לזכרו של דב אהרוני, יתקיים ביום שני 5.12 בשעה 20.00 באולם שרת בפ"ת, בהשתתפות חברים, בני משפחה ואמנים ביניהם הצ'לן מיכה הרן, הקלריניסט חנן בר סלע, הזמרים עידן דוד, נאוה קלוסקי, עוזי וייס, אפרת נווה (בתו של אהרוני), נעמי שלו נכדתו של המשורר יצחק שלו (שאהרוני הלחין מספר משיריו) ועוד.

את הערב ינחו נאוה לוק ודני כץ שגם יופיע. מנהל מוזיקלי גלעד שפירא.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...