עצרת יום הקדיש הכללי תשע"ה בפ"ת

12/01/2015
חדשות

ביום חמישי י' בטבת התקיימה עצרת יום הקדיש הכללי באולם שרת, במעמד ראש העיר איציק ברוורמן, סגן שר החינוך אבי וורצמן והרב הראשי לפ"ת – הרב מיכה הלוי.

האירוע החל בהדלקת שישה נרות זיכרון אותם הדליקו תלמידי הרב תחומי ב' אשר מתנדבים במרכז העירוני לתיעוד, חקר והנצחת השואה המצוי במינהל התרבות.

תפילת "אל מלא רחמים" נאמרה מפי החזן יעקב בש ואחריו נשא דברים ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן שהדגיש בדבריו את חשיבות קיומה של העצרת כחלק ממהלך כולל של הנצחת השואה, ושיבח את התלמידים העוסקים בחקר והנצחת השואה.

צילום: זאב שטרן

הרב הראשי לפתח תקווה מיכה הלוי עסק בדבריו בנושא הקבר הלא נודע והשווה את נספי השואה הללו למשה מנהיג העם שגם מקום קברו לא נודע, ובאי ידיעת מקום הקבורה ישנה מעלה מיוחדת. כן נשא דברים סגן ראש העיר וראש מינהל התרבות עו"ד איתי שונשיין. סגן שר החינוך אבי וורצמן שכיבד את האירוע לראשונה כנציג מממשלת ישראל, ציין בדבריו את הפעולות הרבות שמשרד החינוך עוסק בהם, במגמה להנציח את זכר השואה ולהנחילה לדורות הבאים. יו"ר המרכז העירוני לתיעוד, חקר והנצחת השואה, משה פלדמר ציין את חשיבות תיעוד סיפורם של הניצולים למען הדורות הבאים.

המרכז ימשיך לפעול במטרה להזכיר את מוראות השואה לדור הצעיר יחד עם דאגה ופעילות למען הניצולים תושבי העיר, ומקווה כי יום עשרה בטבת יוטמע בכלל הציבור כיום הקדיש הכללי, כמו יום השואה בו מציין עם ישראל את זיכרון השואה והגבורה.

מיכל אשר, מנהלת המרכז, ציינה בדבריה כי העצרת עוסקת בסוגיית הזיכרון ושמה דגש על הנצחת הפרט. מיכל הזמינה את איש העדות שמעון גרינהויז, ניצול שואה, איש חינוך, לשעבר מנהל תיכון עמל ב', אשר בעדותו המצמררת ריגש עד דמעות את הקהל.

בחלק האומנותי הועלתה ההצגה "דור 3.5" בהפקת תיאטרון הנפש העוסקת בנושא הזיכרון, הסליחה, השואה ועל הקשר הבין דורי של דור הניצולים ונכדיהם הדור השלישי. את העצרת הנחה ד"ר חיים מייטליס.

המרכז כבר מתכנן את אירוע יום השואה הבינלאומי שייערך ביום שלישי ז' בשבט 27.1.15 בשעה 19:00 באולם שרת. השנה האירוע בסימן 70 שנה לשחרור מחנה אושוויץ. הכניסה חופשית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...