עם איזה גיבוי יש לכם עסק?

17/07/2020
מחשבים ואינטרנט


בעידן הטכנולוגי בו אנחנו חיים, עסק לא יכול להתקיים ללא גיבוי. הגיבוי הוא גלגל ההצלה שלנו מפני הסיוט של רובנו: לאבד את הנתונים והמידע שברשותנו. הכתבה תדון בחשיבות הגיבוי לכל עסק, גדול כקטן, ותפרט אודות סוגי גיבוי שונים המתאימים לעסקים.

מהו גיבוי?

תהליך הגיבוי מתייחס ליצירת עותקים לשחזור מידע ונתונים מקוריים שנמחקו או אבדו עקב תקלה לוגית או פגיעה פיזית.

אילו סוגי גיבויים קיימים?

כיום שני סוגי הגיבויים הבסיסיים ביותר הם גיבוי מלא וגיבוי בענן. בגיבוי מלא מתבצעת שמירה של כלל הנתונים שהוגדרו תחת אפשרות הגיבוי מבעוד מועד. הוא אומנם מספק הגנה טובה ומקיפה, אך לרוב עסקים משתמשים בו רק על בסיס תקופתי כיוון שהתהליך איטי מאוד ודורש מספר גדול של דיסקים SSD. לעומת זאת, גיבוי בענן הוא מהיר מפני שבמקום לגבות ולשמור מחדש את כל המידע כל פרק זמן מסוים, מתבצע גיבוי רק לחומרים שלא גובו מאז הגיבוי הקודם. הודות לכך, התהליך מהיר בהרבה ובה בעת לא נופל בהיקפו ובאיכותו.

למה חשוב לגבות?

תהליך הגיבוי הוא תהליך פשוט, שמתאים לאנשים פרטיים אך בעיקר לעסקים. לרוב החברות יש מידע חשוב ורגיש שנשמר דרך מסמכים, תמונות וקבצים במחשב. הגיבויים מוצפנים ומאובטחים, מה שמבטיח הגנה מלאה.

אובדן חומרים דיגיטליים הוא לא דבר נדיר, שכן תקלות עלולות להיגרם מהרבה סיבות, ולשם כך על כל חברה, אדם ועסק להיות ערוכים בהתאם. הגיבוי הוא חצי אוטומטי ולא דורש הרבה התעסקות. התוצאה הסופית היא ביטחון ורוגע כי המידע שלכם מאובטח ושמור, וגם אם חלילה יאבד לכאורה – יש גיבוי.

אחת הסיבות העיקריות לכך שגיבוי חשוב ואופטימלי בעיקר לעסקים, היא שניתן לגבות כל כמות מידע וכל סוג. מסמכים, קבצים, תמונות ומידע עסקי רב יהיו מגובים, והרי המידע הזה הוא בעל ערך כספי גבוה ולכן חשוב לשמור עליו ולדאוג שיהיו לו עותקים. בזכות הגיבוי קבצים יכולים להישמר שנים על גבי שנים. גם אם וירוס יתקוף את המחשב וגם אם המחשב יקרוס - התוכן המגובה ישמר.

ויש עוד יתרונות...

העלות של הגיבוי נמוכה מאוד, במיוחד בהשוואה לפתרונות אחרים בשוק. כמו כן, ניתן לגבות ללא טרחה, בקלות, בלי ציוד נלווה וללא הכשרה מקצועית מיוחדת.

ניתן לעקוב אחר איכות הגיבוי ולצפות בשטח האחסון. המידע כולו נגיש ומתוכנן באופן שמאפשר שקיפות מלאה לבעל תוכנית הגיבוי. באופן זה ניתן לעשות בקרה אחת לכמה זמן ולבחון את כמות שטח האחסון הפנוי וניצולו. אופציה זו רלוונטית במיוחד עבור מי ששטח האחסון שלו קטן. כך הוא יידע להגדיל את נפח האחסון או למחוק קבצים, תמונות ומסמכים שאינם רלוונטיים, ובכך להקטין את נפח האחסון שבשימוש ולהגדיל את נפח האחסון הפנוי.

בשורה התחתונה, כיום יש הרבה סכנות המאיימות על עתיד הנתונים שבמחשב - האקרים העלולים לפגוע או לדרוש כופר, וירוסים, קריסות מחשב ואפילו הפסקת חשמל עלולים לסכן את המידע הנשמר במחשב. לכן חשוב לגבות את התכנים החשובים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...