על דודי שמש וחשמל

06/09/2016
חדשות


מטבע האדם, אנו מתרגלים במהירות לדברים טובים. כל כך טובים וזמינים, שאנחנו לוקחים אותם כמובן מאליו, ואפילו לא מקדישים להם שנייה של מחשבה ועשייה. כך למשל לדודי השמש. הוא פועל בלי צורך בלחיצת כפתור או שום מאמץ מצדנו, עד שאנחנו שוכחים שהוא בכלל קיים. זה מובן מאליו עבורנו שברגע שנגיע הביתה יהיו לנו מספיק מים חמים בצנרת למקלחת – מה שאכן קורה מדי יום ביומו – עד בואו של יום סגריר. או אז יוצא דוד השמש מפעולה ואנו נזכרים בקיומו של שכנו, דוד החשמל.

שימוש בדוד החשמל

כן, הוא מעט יותר מסורבל ותובעני, אבל דוד חשמל הוא מערכת הגיבוי שלנו לחימום המים ביום סגרירי ומעונן, כאשר המערכת הסולארית נותרת חסרת אונים. היא הלא מוכרחה אור שמש כדי לפעול ולחמם את המים שבצנרת עבורנו, ובלעדיו היא פשוט שובקת חיים והמים נותרים קרים מאוד. הבעיה החמורה מכל היא שכל זה קורה בדיוק בעונה הקרה, שבה אנו זקוקים יותר למים חמים וזוהי בדיוק הסיבה שחשוב להתקין על הגג דוד חשמל.

לעיתים נצטרך להזמין טכנאי דודי שמש

בעונה הקרה אין צורך לסבול מקור המים – צריך פשוט שיהיה לכם גיבוי הולם של מערכת שאינה תלוית שמש לפעולתה, אלא פועלת על מקור אנרגיה אחר. דוד חשמל הוא בדיוק מערכת שכזו. הוא פועל על מקור אנרגיה שקיים בכל בית, בכל שעה ויום, מבלי להיות תלוי במזג האוויר אלא בזרם החשמל, אך שלעיתים דוד החשמל מתקלקל בתקופת החורף וכאן מתחילה הבעיה, עכשיו אתם צריכים לחפש אחר טכנאי דודי שמש על פי אזור המגורים שלכם, שיהיו זמינים בתקופה הכי עמוסה לתיקון של התקלה בדוד על מנת שתוכלו לחזור ולהתקלח שוב, אנו יודעים עד כמה קשה למצוא טכנאי טוב בתקופת החורף לצורך תיקון, לכן אנו תמיד שמחים לסייע ובאתר של טופ דודים תוכלו למצוא טכנאי דוודים לפי אזורי שירות כאן, הטכנאים מקצועניים ופועלים בפריסה ארצית.

למרות שיש קצת שמש, עדיין נצטרך את דוד החשמל שלנו

חשוב לזכור שגם בימי החורף בארץ, יש הרבה ימי שמש בהם ניתן לעשות שימוש במערכות דודי שמש, והן יספיקו. עם זאת, מכאן גם נובע ההבדל בין דוד חשמל לדוד שמש – בעוד השמש נדלקת באופן אוטומטי, על החשמל שולט האדם. כמו כן, אור השמש אינו עולה לנו כסף אלא קיים בשפע לרשותם של בני האדם, בעוד צריכת חשמל מחויבת בעלות כלכלית. לכן דוד חשמל אינו מתחיל לפעול אוטומטית לכשהמערכת הסולארית מפסיקה, שכן איננו רוצים לבזבז כסף רב. הוא יתחיל לפעול רק כאשר נלחץ על הכפתור המפעיל אותו או באמצעות שעון לדוד חשמל – וכנ"ל בסגירה. חשוב לזכור לסגור את הדוד כאשר נדמה לנו שהמים הדרושים לנו מספיק חמים, אחרת נבזבז חשמל רב ונגרום לחימום יתר שעלול להיות מסוכן. כמות הזמן הדרושה לפעילותו של דוד חשמל עד שיהיו לכם מספיק מים חמים תלויה באיכותו, בסוגו, בטמפרטורה של המים הקיימים (אם הם כבר חמים מעט זה ייקח פחות זמן), וכמובן, בכמות המים הדרושה לכם. דוד החשמל הוא מכשיר נפלא בימי החורף, העוזר לנו לעבור את התקופה הקרה בקלות ובחמימות.

מאמר זה מוגש באדיבות טופ דודים – http://www.top-boilers.co.il

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...