על אהבה וזוגיות

26/06/2015 | יהודה בנך
חדשות מקומיות

היום ה-26.6.15 נכנס בני הבכור בברית הנישואין ולכבוד המאורע כתבתי לו ברכה במסגרתה שיבצתי כמה טיפים שיכולים לשדרג כל מערכת יחסים. אז תראו מה מתאים לכם ותשתמשו.

זוגיות מתחילה בדרך כלל בהתאהבות. זו אותה התלהבות ראשונית של תשוקה שמקרבת אנשים שהיו זרים אחד לשני, לרצות להיות יחד. רק שכמו כל אש גדולה, היא מכלה את עצמה ומה שיכול להישאר ממנה זה או אפר או האהבה שהיא הבסיס לזוגיות מאושרת שנמשכת שנים.

ומה זו אהבה?

רבות דובר ונכתב עליה. משוררים, סופרים, רומנטיקנים ופילוסופים דיברו בשבחה ולפעמים גם בגנותה ותארו אותה הרבה. אהבה היא מצב טבעי בין אנשים בכלל ובין בני זוג בפרט וכאשר לא מפריעים לה היא גדלה מעצמה. היא כמו פרח בר שהטבע דואג לו שיצמח. מספיק שלא נפריע לו והוא כבר פורח ומלבלב.

איך לא מפריעים לה, לאהבה?

קודם כל רואים את בן/בת הזוג בגדולתם. את כל מה שיש בהם. תמיד לזכור שאין חצי כוס ריקה ואפילו לא חצי כוס מלאה. תמיד יש כוס מלאה... לעיתים חציה במים וחציה באוויר ושניהם חשובים, רק שהכוס אף פעם לא ריקה.

לא מצפים שבן/בת הזוג יהיו כפי שאנחנו רוצים שהם יהיו, אלא כפי שהם. כי כאשר אנחנו מקבלים אותם כמות שהם, זו אהבה אמיתית וכאשר אנחנו רוצים שהם יגשימו את התמונה המנטלית שיצרנו לנו בראש אז זו אנוכיות.  

זה בסדר שיש לנו דעות שונות ואפילו העדפות אחרות בכל מיני דברים. יש מרחב לכולם להביא לידי ביטוי את עצמם. אנחנו שותפים לדרך למטרות ויש לנו ייעוד משותף רק שאנחנו אנשים שונים ויש לנו אפשרות לאהוב אחד את השני גם כשאנחנו לא מסכימים. לאהוב את השונה זה הרבה יותר חזק מאשר לאהוב רק את מה שאני אוהב/ת.

לתת את המרחב אחד לשנייה להביא לידי ביטוי את מי שהיא/הוא. לתמוך ולחזק כי הצמיחה של הזוגיות היא לא לינארית. פעם זה מוביל ופעם זו.... פעם זה דוחף ופעם זו מושכת ולהיפך. העיקר שכמו העץ תמיד נגדל ונצמח.

לפרגן לפרגן לפרגן ואם אפשר אז גם.... עוד הפעם לפרגן. כי כאשר אני מפרגן זה לא רק לטובתו של בן/בת הזוג אלא גם לטובתי. זה מכוון אותי לראות את החיובי ומי לא רוצה לחיות בצד המואר של החיים?

להתעניין ולשאול... שזה גם: לא להניח הנחות ולשחק במשחק הניחושים. אני אף פעם לא ידעתי מה חושב ומרגיש זולתי וכל פעם שהנחתי הנחות, הפסדתי.

המשלים של המשפט הקודם הוא: לשתף... לא לצפות שבן/בת הזוג ינחשו מה אני חושב/ת. זה מתכון בטוח להעלבויות. אני מודה, אני אף פעם לא הצלחתי במשחק הניחושים.

ואחרון חביב: לאהוב. לאהוב זה לא להשתמש בחלק של הגוף שנקרא המוח כי המחשבה לא באמת יכולה לתפוס את מלוא המשמעות של האהבה. אהבה זה לחשוב עם הלב ולתת לו להוביל... כי אהבה זו השפה של הלב ורק הוא יודע באמת לדבר אותה על בוריה.

 

למאמרים נוספים של יהודה בנך בנושא תודעה חופשית

יהודה בנך - כלכלן, מאמן אישי ועסקי מוסמך, דאן 2 קארטה, מתרגל מדיטציה ונון-דואליטי.

Master NLP Practitioner, HypnoCoach Pracrtitioner

הדף העיסקי של יהודה בנך בפורטל פ"תנטו

האתר של יהודה בנך

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...