עליה באחוז התלמידים המסיימים מסלול מדעי טכנולוגי בפ"ת

04/04/2016
חדשות


במסגרת שבוע החינוך, התקיים אמש ערב הוקרה בהיכל התרבות פ"ת לבוגרי עתודה מדעית-טכנולוגית בחטיבות והוריהם.

תכנית "עתודה למנהיגות מדעית-טכנולוגית" הינה תכנית מצוינות יוקרתית ייחודית ופורצת דרך לקידום עתידם של התלמידים.

תוכנית עמ"ט פועלת בעיר פתח תקוה מזה 5 שנים בכל בתי הספר בעיר בפריסה שש שנתית.

צילום: זאב שטרן

האירוע התקיים במעמד המפקח האחראי על התכנית במשרד החינוך מר יגאל דור, מנהלת האגף לחינוך על יסודי רויטל שפירא, המפקחת הארצית על לימודי המתמטיקה בחטיבות הביניים ניצה שיאון, המובילה האזורית מטעם משרד החינוך דנה שקד, מנהלי\ות בתי הספר ורכזי\ות התוכנית.

במהלך הערב התלמידים נהנו מעמדות טכנולוגיות מרהיבות, הרצאה של רם וייס-יצחקי סמנכ"ל הנדסה מחברת מארוול, הפועלת בשיתוף פעולה פורה עם עיריית פתח תקוה, חולקו תעודות הצטיינות לתלמידים וכן התקיים מופע מצחיק ומעשיר של רועי יוזביץ, חוקר מערכות לומדות במרכז לננו לוויינים באוניברסיטת אריאל ומומחה למידה.

יש לציין כי בתי הספר בעיר מראים עלייה באחוז תלמידים המסיימים מסלול מדעי טכנולוגי. גידול שיעור הבוגרים משנת 2012 ועד שנת 2015:

מתמטיקה 5 יח"ל עלה מ- 24.4% ל- 27%.

בוגרי מסלול 555 - עלה מ- 15% ל- 17.2%.


צילום: זאב שטרן

התכנית מייצרת מסלול מצוינות שש שנתי, המוביל לתעודת בגרות איכותית בתחומי המדע והטכנולוגיה וכוללת: 5 יח"ל במתמטיקה, 5 יח"ל במדעים: פיזיקה או כימיה או ביולוגיה, ו-5 יח"ל טכנולוגיות: מדעי המחשב, הנדסת תוכנה, מדעי הרפואה, רובוטיקה, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת מכונות, ביוטכנולוגיה, מדעית-טכנולוגית, סייבר או מקצוע נוסף מדעי ברמה של 5 יח"ל.

תלמידי התוכנית נהנים ממגוון פעילויות העשרה: תכנית צה"לית של ראש אכ"א לעידוד בנות לבחור במסלול מדעי טכנולוגי פועלת בחלק מבתי הספר, תכנית "5 פי 2" במסגרתה נפגשו התלמידים עם מהנדסים מחברות ההייטק, תכנית "ביחד" של עמותת "שיעור אחר" המשלבת מהנדסים כתומכי הוראה, סדנת מהממ"ט לכתיבת אפליקציות לניידים, שיתוף פעולה עם Space IL ועוד.

רויטל שפירא, מנהלת החינוך העל יסודי: "פתח תקוה יחד עם משרד החינוך מפעילה בכל חטיבות הביניים את התכנית "עתודה למנהיגות מדעית-טכנולוגית". זוהי  תכנית מצוינות יוקרתית, ייחודית ופורצת דרך לקידום עתידם של התלמידים. היא פועלת בעיר כבר 5 שנים ואנו יכולים לראות את הישגי התוכנית כבר בקרב תלמידי י"ב שסיימו את המסלול. התוכנית חושפת את התלמידים בפני נושאים מתקדמים בתחום המדע והטכנולוכיה וסוללת להם את הדרך להיות חלק מדור המנהיגות וההובלה העתידי".

לכתבות נוספות על חינוך בפ"ת לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...