עיר לומדת - קתדרה על הבר

12/02/2017
חדשות


פרופ' ג'וזף קונביץ, יו"ר פסקל - גוף המחקר העולמי העוסק בחקר למידת מבוגרים וערים לומדות בעולם, ביקר ביום שלישי ה-7.2.17 בפתח תקוה עם רעייתו, בכיתות הלימוד של האגף לחינוך מבוגרים, בניהולו של יעקב פישר.

אל האורחים הצטרפו מר שלמה פסי - סגן ומ"מ ראש עיריית מודיעין וד"ר אורנה מגר - מובילת ערים לומדות בישראל. את האורחים קיבלו דרורית גור אריה - מנהלת מינהל התרבות ויעקב פישר - מנהל האגף לחינוך מבוגרים ומוביל "פתח תקוה עיר לומדת".

צילום: זאב שטרן

הסיור החל בכיתת תיכונית, בה משלימים 12 ש"ל במשך שנה אחת. לאחר מכן ביקר הפרופ' (יהודי המתגורר בפריז) בכיתת גיור המתקיימת בשיתוף עם הסוכנות היהודית, ולבסוף בכיתה בה נבחנים יוצאי אתיופיה לקראת השתתפות בכיתת השלמת השכלה 12 ש"ל במימון מלא של משרד החינוך. הפרופ' התרשם מהעשייה ושאל את הלומדים על הרקע שלהם ועל הציפיות שלהם מהלמידה.

מכיתות הלימוד המשיכו האורחים והמארחים לבר "קמדן טאון" שם שמע הפרופ' על המיזם "קתדרה על הבר" בו מביאה הקתדרה מרצה לבר, וכך מונגש הידע לכל (ללא תשלום). באירוע שמעו האורחים הרצאה של ד"ר הילה גבע אבירם, נטורופטית ומנהלת של מכללת "מדיטבע" על מזון בריא, פעילות גופנית וחשיבה חיובית.

פרופ' קונביץ הודה למארחים על הסיור הלימודי, והציע במסגרת תכנית "עיר לומדת" ליזום סקר בקרב כל המעסיקים בעיר על צרכי ההשכלה שלהם מהעובדים, ובכך לסייע לעובדים פוטנציאליים להיערך לשוק העבודה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...