עיצוב המטבח

07/10/2014 | לימור לריאה
חדשות

איזו אסוציאציה עושה לכם המילה מטבח בהקשר שלה לבית? לרובנו יעלו מחשבות על חום, ריחות טובים, משפחתיות, ולחלקנו המילה הזו דווקא מתחברת למחשבות וזיכרונות שליליים - לא כולנו אוהבים לבשל...

בין אם המילה נתפסת לנו כרעה או טובה, לכולנו יש את החדר הזה בבית - וזה למעשה החדר שדורש כמעט את מרב התכנון מכל החדרים בבית. מטבח הוא חדר שצריך להיות פונקציונלי, שמיש, מותאם לצרכים של מי שמבשל בו ולא פחות חשוב - אסתטי ומזמין.

 

(צילום: הגר דופלט)

 

אמנם אינני מעצבת מטבחים, אך יש כמה כללים חשובים בבואנו לתכנן את מטבחנו, ואני אתן את הטיפים מניסיוני כמעצבת ומלבישת בתים:

1. רשימת צרכים - לפני שאנו ניגשים לתכנן ולעצב את המטבח, עלינו לעשות רשימה של פונקציות אותו המטבח אמור למלא עבורנו. רשימה כגון: מי הנפשות המשתמשות במטבח? כמה נפשות משתמשות בו? האם יש ברשותנו כלי מטבח רבים שדורשים אחסון רב? לאחר הרשימה הזו, תוכלו לתכנן את המטבח בצורה בהירה יותר.

2. תקציב - מטבח הוא לרוב אחד החדרים היקרים ביותר בבית. קחו בחשבון שמטבח לא ניתן להחלפה כמו ספה או שולחן, ולכן השקיעו בחומרים איכותיים - כאלו שיחזיקו לכם עוד שנים רבות. כמו למשל: בחרו בגוף הארון בעץ סנדביץ ולא סיבית, שהיא חומר יותר זול ופחות עמיד. עם זאת, תוכלו למשל לא לחרוג מהתקציב על ידי בחירה של דלתות מחומר של פורמייקה לעומת צביעה בתנור המייקר יותר.

3. טרנד - מאחר ומטבח לא מחליפים בתדירות גבוהה כמו שאפשר להחליף רהיטים או פריטי נוי בבית, כדאי שתהיו שלמים עם בחירת הצבעים שלכם למטבח, ולכו על צבעוניות נייטרלית יחסית (את הצבעוניות תמיד אפשר להכניס באקססוריז כמו כלי מטבח, כלי לסבון, מגבת למטבח וכן הלאה). לעומת זאת, אם אתם טיפוסים שאוהבים מאוד צבע, ויכולים לחיות עם צבע למשך שנים - אז היו בטוחים בהחלטה הזו ופשוט לכו על זה!

ולבסוף – תוכלו למצוא בקישורים הבאים דוגמאות לסוגי מטבחים, שיתנו לכם השראה במידה ואתם גם בעיצומו של עיצוב המטבח שלכם:

http://cocolapinedesign.com/2013/10/22/grey-kitchen/

http://stylizimoblog.com/

http://www.ballingslov.se/kataloger

http://thisispaper.com/filter/interiors

 

הכותבת, לימור לריאה, הינה מעצבת ומלבישת בתים ודירות.

לדף של לימור לריאה בפורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...